Postavu typu X, připomínající přesýpací hodiny, jsem si nechala nakonec tak, jako si necháváte nejlepší bonbonek. Ano, milé majitelky této postavy, je vám určitě co závidět, ale ani vy si nemůžete dovolit úplně všechno. Jakmile „zabijete“ pas, zabijete krásu své postavy

Ženy s postavou, která má viditelně štíhlý pas a vyvážené horní i dolní proporce, je opravdu jako šafránu. Pokud mezi ně patříte, můžete si gratulovat. Vaší velkou výhodou je, že vypadáte dobře, i když přiberete. Vaše postava si ponechává souměrnost, což je vaše velká deviza. A ještě jednu výhodu máte: I když se na vás nějaké to kilo „nabalí“, stále se můžete pyšnit relativně štíhlým pasem, což každé postavě velmi lichotí a činí ji štíhlejší.

Ale pozor, ne všechno vám sluší, jak by se mohlo zdát. Velkou roli v tom hraje právě oblast pasu. Nikdy, pamatujte si, nikdy se ji nesnažte potlačit nebo zakrýt vršky končícími právě ve vašem nejužším místě. (Pokud nepatříte mezi vyloženě štíhlé a vysoké). Ani, empírové střihy a nabrané „bachraté“ halenky z tuhých materiálů nejsou pro vás vhodné.

vršky

Zapomeňte na hranaté kabátky typu Chanel, rovné topy a bundičky, jejichž spodní okraj vede v linii vašeho pasu, nebo pod ní. To je to nejhorší, co pro svou postavu můžete udělat, protože smažete ten krásný rozdíl mezi horní a dolní polovinou těla a stane se z vás robustní matrona.

To chcete? Určitě ne, že? Pokud namítáte, že máte špíčky okolo pupíku a nechcete je zdůrazňovat, zvolte princesové střihy, které vaše tělo jen jemně kopírují, ale neobepínají. Decentně vypasované a tvarované typy sak a topů končící pod linií pasu, budou pro vás to pravé. Pro zakrytí „nerovností“ kolem pupíku vám prospějí rafinované vzory a jemné řasení.

vršky

Nebojte se pásků:

Vaše tělo je pro ně jako stvořené, ale pozor na velké utažení, aby vám přes okraj něco nepřetékalo. Dobrou variantou pásků jsou i různé vázačky, mašle, stahovací tunýlky, které vytvoří efektní vrapování. Vy si ho můžete dovolit (viz obrázek).

Výstřihy: v nich si můžete opravdu libovat. Ale s mírou, sama o sobě jste dost sexy, takže není nutné ukazovat žlábek mezi ňadry. I když, jak je ctěná libost, je to vaše věc a váš pocit.

Oválné, „američky“, hranaté, lodičkové, asymetrické a samozřejmě univerzální „véčko“. Sluší vám všechno, protože se (většinou) můžete pyšnit i dlouhým a štíhlým krkem.

jitka

Tohle se opravdu nepovedlo. Šaty nesedí snad nikde, vypadají lacině a Jitce vůbec nelichotí. Škoda. Kotníčkové boty tomu daly korunu: „Řežou“ nohy a ty se zdají silnější. Lepší by byly páskové sandály na vysokém podpatku.

Tip pro společenské události: Vyzkoušejte halenky se stojatými límci, jaké byly módní v padesátých letech minulého století. Šily se z pevnějších a luxusních materiálů jako třeba taft. „Padesátky“ pro vás můžou být velkou inspirací, neboť jsou symbolem ženskosti a smyslnosti, a to je přesně to, co potřebujete, aby vynikla vaše výjimečná krása.

salma

Toto je dobrý příklad, jak se obléknout. Spíš bych měla výhrady k úhlu, v jakém je Salma vyfotografovaná

Máte tento typ postavy? Jste s ním spokojená, nebo na něm nacházíte nějaké nedostatky. Napište nám, v čem byste chtěla poradit a inspirujte nás k dalším dílům Školy stylu. Těšíme se na vaše názory, připomínky a přání, ať už jste jakékoliv postavy.

Čtěte také:

Reklama