Ženy s postavou typu A to mají hodně těžké. A to doslova a do písmene. Jejich spodní polovina těla působí (oproti horní) těžce. Přiznejme si to, milá áčka, máme zadek a stehna, která nám přidávají kila, ačkoliv se cítíme jako křehké květinky. Naštěstí existují triky, jak svou postavu zeštíhlet, aniž bychom musely hubnout.

V první řadě musíme vyvážit proporce. Možná už jste na toto sousloví alergické, ale věřte mi, že právě u postavy A (Podrobný popis najdete ZDE) to jde poměrně snadno. Stačí pár „fíglů“ a vykouzlíte si postavičku jedna báseň. Ale pozor, není vyvážení jako vyvážení. Nepředstavujte si, že objem, který chybí „nahoře“ vyplníte neforemnými pytlovitými svršky. To byste svou postavu totálně „zabila“ a docílila jen toho, že vaše přednosti splynou s nedostatky a budete vypadat jako koule.

A to přece nemůžeme dopustit.

postava A

Nechte vyniknout štíhlému vršku a potlačte „tlustý“ spodek. Snažte se připoutat pozornost k horní polovině těla a rozšířit ji v oblasti ramen. Pomůžou vám k tomu světlé barvy, široké, nebo lodičkové výstřihy, vodorovné pruhy, nabírání v rukávové hlavici, zajímavé detaily jako jsou mašle, ažury nebo žabičkování.

Lichotí vám jemné splývavé materiály, tenké úplety a šikmo střižené látky, které postavu lehce kopírují, ale neobepínají. Také řasení, netopýří rukávy, asymetrické délky a zavinovací efekty hrají ve váš prospěch. Jen si musíte dát pozor, aby nesměřovaly k vašim nejširším partiím.

Vypasované košile se sedly, kapsičkami a nárameníky budou pro vás dobrou volbou.

Velkým obloukem se vyhýbejte: Do pásku nabíraným topům, „krabicovým“ kabátkům, empírovým střihům končícím v linii boků, rovným sakům, tlustým svetrům.

postava A

Nevím, jakou zkušenost máte při nákupech, ale z mého výčtu vyplývá, že si v současných trendech moc nevyberete. Hranaté a krátké, nebo široké a rozevláté vršky nejsou pro nás zrovna lichotivé. Ani rovné šaty (nebo overaly) se stažením v pase nám na kráse nepřidají.

Naštěstí se nemusíme podřizovat módnímu diktátu, ale můžeme nosit oblečení, které nám bude slušet. Myslím, že s těmi vršky to ještě jde, ale až budeme probírat spodní polovinu těla, to se teprve zapotíme.

Jak jste na tom s postavou vy, milé ženy-in? Našly jste se v „áčku“? Jak snadno, nebo těžko sháníte oblečení?Napište nám o svých zkušenostech.

Čtěte také:

Reklama