Závidíte ženám krásné a rovné nohy? Nemusíte. I když se TY vaše neblíží ideálu, vězte, že patříte spíš k většině. Lehké odchylky do X, nebo do O jsou poměrně běžné a není třeba se kvůli tomu trápit. V následujících dvou dílech Školy stylu vám poradíme, jak svůj „nedostatek“ zamaskovat. Dnes se zaměříme na nohy do X.

Možná by se víc hodilo přirovnání k jinému písmenku, protože tento tvar nohou je směrem ke kolenům většinou rovný, ale od kolen dolů se rozbíhá ven a tvoří obrácené ypsilon.

skun.jpg

Podívejte se na názornou kresbu

noh3.jpg

Nebazírujme na písmenku, Škola stylu je tu od toho, aby pomohla po stránce estetické, neboť pro „majitelky“ podobně tvarovaných nohou je to určitá vada na kráse, která přináší trable při výběru oblečení.

I když pozorováním jsem došla k závěru, že většina žen s nohama do X si z toho pramálo dělá. A to i navzdory tomu, že patří většinou k těžší váhové kategorii. Klidně si oblečou legíny, nebo slim džíny a je jim úplně jedno, že na svou nedokonalost přímo upozorňují.

Viz kresba

noh2.jpg

Můžete namítnout (a právem) že nikdo není dokonalý a když jim to tak vyhovuje, je to čistě jejich věc. Škola stylu není od toho, aby někoho poučovala, je určena ženám, kterým záleží na tom, jak vypadají, ale samy si neví rady, tápou a dopouštějí se chyb spíš nevědomky.

Pokud patříte mezi takové, a týká se vás dnešní téma, buďte srdečně vítány. Snad vám několik rad, jak „zamaskovat“ své nepříliš ideální nohy, přijde vhod.

O špatném výběru kalhot jsem se zmínila, a jistě čekáte na tip, jaké kalhoty jsou pro vás nejvhodnější.

Pokud máte dlouhé nohy, klidně si pořiďte široké „planďáky“, které vaše nohy dokonale zakryjí a budou mít šmrnc. Jste-li menší postavy, vybírejte spíš kalhoty klasického střihu, mírně se zužující ke kotníkům. Viz kresba

Otázkou je, jaké vybrat džíny. Je mi jasné, že dnešní žena se bez nich takřka neobejde. Vyzkoušejte opět módní zvony, nebo alespoň rovné střihy nohavic, které tolik neobepínají lýtka. Společným jmenovatelem všech střihů by měla být jistá volnost v oblasti kolen, tedy v místě, kde se nohy „rozbíhají“. Kalhoty s pukem budou též dobrou volbou, protože opticky zeštíhlují.

Sukně a šaty jsou pro ženy s nohama do X mnohem vhodnější, ale pozor by si měly dát především na délku spodního lemu. Je to hodně individuální a záleží na kráse kolen. Sukně a šaty s délkou končící v půli kolen nebo pod koleny budou mnohem lepší, než přiléhavé střihy a minisukně.

Porovnejte obě kresby.

noh1.jpg

 

Rozevlátý spodní lem odpoutá pozornost od horizontální linie a bude působit svižnějším dojmem.

Nezapomeňte na pohodlné podpatky. Prodlouží nohy a vaše chůze v nich bude jistější a sebevědomá.

Na závěr ještě pár rad ohledně barev a materiálů. Pro spodní polovinu těla volte spíš tmavší, matné a tlumené odstíny. Skvělou volbou budou i sladěné boty s punčochami a sukní. V létě, kdy se nosí holé nohy, vybírejte obuv, která se barvou blíží co nejvíce odstínu vaší pleti.