Postava typu Y se vyznačuje „objemnější“ horní polovinou těla, neznatelným pasem, štíhlými boky a převážně dlouhýma, hezkýma nohama. To ji dovoluje nosit sukně nad kolena až do poměrně vysokého věku. To je, doufám, optimistický začátek, co říkáte, milé „ypsilonky“.

Ale jak správně tušíte, v podtextu je nějaké to ale. Postavu s označením Y,  jsem velmi stručně popsala už v anotaci, ale to zdaleka nestačí. Přečtěte si podrobnou charakteristiku, kterou najdete v tomto článku. Klikněte ZDE.

Ypsilonka má ale (více než A a X) poměrně dost modifikací a proto se s ní některé z vás těžko ztotožňují. Když je hodně mladá a štíhlá, má velmi útlou, takřka chlapeckou postavu, připomíná písmeno I. Když přibere, což bývá nejčastěji v oblasti pasu a prsou, podobá se písmenu H. O těchto postavách vyšel „speciál“ naší Školy stylu. Klikněte ZDE

Když se opravdu hodně zakulatí, blíží se její tvar postavy písmenu O. Námi dobře známé „jablko“.

Všechny tyto postavy mají společné znaky: Ať už se můžou pyšnit bujnými ňadry, nebo ne, nemají žádný pas, ale i když přiberou, stále jim zůstanou (vzhledem k ostatním partiím těla) štíhlé boky, plochý zadek a dlouhé štíhlé nohy. A právě jejich nohy budou dnes středem pozornosti. Můžou je směle ukazovat, protože mají hezky tvarovaná lýtka, štíhlé kotníky a stehna netrpí celulitidou (alespoň ne tak často jako ostatní typy). To jim dovoluje být trochu odvážnější, co se délky sukní týče. Samozřejmě všeho s mírou. Když se dáma podobá spíš kuličce, nebudou minisukně to pravé, ale úzká sukně ke kolenům jí bude slušet vždycky. Ukáže tak své přednosti, úzké boky a to ji opticky ubere několik kilogramů.

Jitka Zelenková

Zdroj: Shutterstock

Rozhodně by se měla vyvarovat širokých, nabíraných sukní, které by z ní udělaly neforemnou matrónu a zakryly by všechno hezké a štíhlé.

postava

Zásadní chybou je také snaha „přeštípnout“ se v pase v sukni a la 50. léta. Ačkoliv jsou to velice žensky vyhlížející modely, pro postavu typu Y naprosto nevhodné.

Když už toužíte po módě tohoto období, sáhněte raději po tzv. pencil sukni a doplňte ji rovným kabátkem, nebo podkasanou halenkou. Pro inspiraci koukněte na článek věnovaný vrchním dílům pro vaši postavu. Klikněte ZDE

Pro štíhlejší postavy tohoto typu jsou ideální sukně zužující se ke kolenům, nebo dílové, které jsou úzké přes boky a rozvlní se až kolem kolen. Takové sukně budou vždycky působit velice šik.

Pro mladé slečny byla přímo stvořena minisukně z různých materiálů, (od jemných, až po džínové), ale skvělou volbou je i plizovaná jako od školní uniformy, která je nesmírně sexy.

Rada pro všechny věkové i váhové kategorie. Nikdy si nezastrkujte halenky, trička, topy nebo košile do sukně, ale vždycky je noste přes ni.

postava

Milé „ypsilonky, i když jste možná víc „kalhotová“, zkuste někdy vyrazit v sukni a uvidíte, jaký sklidíte úspěch.

Čtěte také:

Reklama