Vítám vás v dalším dílu Školy stylu. Dnes bude věnován sukním a ženám s postavou typu A, které se nepěkně říká „hruška“. Právě na sukních by měla postavit svůj šatník. Správně zvolená sukně dokáže její postavu proporčně vyvážit a přiblížit ji takřka k ideálu.

Podrobnou charakteristiku této postavy najdete v tomto článku ZDE. Pro rychlejší orientaci si v krátkosti připomeňme typické rysy této postavy:

postava

Horní polovina těla je oproti dolní mnohem subtilnější a křehčí. Ženy s touto postavou přibírají nejvíce na bocích, stehnech a zadku, zatímco od pasu nahoru se vyznačují poměrně štíhlým pasem, drobnými ňadry, úzkými rameny a štíhlýma rukama. Štíhlým „áčkům“ stačí opravdu málo, aby se jejich postava blížila dokonalosti. Áčka si dlouho udrží mladistvý vzhled, dokud se trochu hlídají. Těžší to mají ženy baculatější a ženy středního a staršího věku. S přibývajícími kilogramy se jejich přednosti, které mohly dříve zvýraznit, bohužel vytrácejí. Zakulacují se i v oblasti břicha, takže mizí pas, nohy jsou silné nejen ve stehnech, ale i kolem kolen a kotníků. Ale to neznamená, že by neexistovalo řešení, jak se obléknout. Sukně jsou pro vás dobrým řešením, protože vám sluší a podtrhnou vaši ženskost.

Adele

GP

Důležité je dodržování těchto zásad: Volte spíš splývavé materiály, v tmavších barvách, než je vršek. Nemusíte se vzdávat vzorů, ale měly by být spíš drobné, nejlépe ve svislých pásech, které vás opticky zeštíhlí. Ideální je pro vás šikmý střih, který přilne a zase odskočí na těch správných místech. Podrobněji vysvětlím později. Ačkoliv máte štíhlý pas, neměl by horní lem sukně „ležet“ přímo na něm, ale spíš lehce pod ním. Místo nabírání, volte raději sklady, nebo ještě lépe hladké záševky kolem pasu. Pouzdrové sukně obejmou vaše boky a stehna a „obkreslí“ jejich tvar, takže zvažte jejich délku a dobře promyslete vrchní díl. Více o „vršcích“ vhodných pro vás, najdete v tomto článku ZDE.

postava

Jakým sukním byste se měly vyhýbat?

Pozor na krátké minisukně. Každá horizontála na stehnech ještě víc upozorní na jejich šířku. Balonové a nabírané sukně z tuhých látek by pro vás měly být tabu. Úplety těsně obepínající tělo jsou pro vás přímo pohromou, protože ukážou na „nerovné“ přechody mezi zadečkem a bochánky na vnější straně stehen, které jsou pro tento druh postavy typické.

Čtěte také:

Reklama