Škola stylu probrala všechny typy postav od hlavy k patě, a věříme, že vám alespoň trochu pomohla s výběrem oblečení. Pokud ano, jsme tomu moc rádi. Splnila svůj účel a může skončit. Ale rozhodli jsme se, že budeme pokračovat. Dnes uděláme jakousi pomyslnou tečku za první sérií tím, že si připomeneme pár důležitých triků, které „vylepší“ každou postavu. Ať už je typu X, A, nebo Y.

styl

Co žena, to individualita. Každá má tu svou „Achillovu patu“.  Naše Škola stylu vám měla pomoct s identifikací své postavy a snadnějším výběrem správného oblečení. Věřím, že jste si každá z vás našla tu svou a potvrdila si, že se oblékáte správně. Pak gratulujeme, máte cit a určitě všichni chválí vás dobrý vkus a styl.

Ale podle reakcí v diskuzích vím, že se našlo i pár žen, které stále tápou a nedokážou svou postavu správně zařadit. Nejčastěji to bude v případech malého rozdílu mezi postavami typu A a X. Ráda vám poradím individuálně. Nebojte se na mě obrátit a poslat popis (nebo ještě lépe fotku) své postavy do vzkazů (v horní liště) a já se vynasnažím pomoci. Samozřejmě v naprosté diskrétnosti.

Známe to přece všechny. Umíme se podívat na ostatní, ale samy se sebou si občas nevíme rady. A od toho je tu opět naše škola stylu, aby v takových případech sáhla po „univerzálních“ radách, které sedí na všechny (námi probírané) postavy a usnadní jejich rozhodování.

Nemám ráda slovo „univerzální“, ale jiné mne nenapadá.

To je stylové desatero, s nímž nikdy nesáhnete vedle.  

  • Barevnost tón v tónu má prodlužující a zeštíhlující efekt. Vždycky vypadá elegantně zvláště v neutrálních barvách. Odstíny béžové, modré, šedé, hnědé. Tmavší tóny volte na místech, která chcete zeštíhlit. Postavy Y horní díly, postavy A zase dolní.
  • Černá není všespásná. Černá sice „zeštíhluje“, ale když se naše postava podobá spíš kuličce, stejně nás nezachrání. Naopak, budeme vypadat starší a smutnější. Pokud se bez ní neobejdete, ozdobte ji výrazným šperkem v okolí obličeje, aby vás rozsvítil.
  • Boty v tělové barvě prodlužují nohy. To platí i o lacích na nehtech nohou. Neutrální barvy nohy spíš prodlužují, výrazně barevné zkracují.
  • Šikmo střižené šaty a sukně mají zeštíhlovací vlastnost. Jemně přilnou k tělu a nikdy ho úplně neobepnou a odskočí tam, kde je to žádoucí.
  • Kalhoty klasického střihu, které se mírně zužují ke kotníkům, sluší všem postavám.
  • Cípaté kardigany, tuniky, ale i plédy, velké šátky působí lichotivě na každé postavě.
  • Matné látky a jemné struktury pohlcují světlo a jsou vždy přijatelnější než lesklé. Vyvarujte se nepoddajných materiálů, které vždycky přidají kila.
  • Dbejte na svůj vzhled. Přiměřený make-up, ale i upravené vlasy, brýle, náušnice, náhrdelník. Vše, co se týká horní třetiny těla (busty), by mělo být co nejdokonalejší. Protože to vaše okolí nejvíce vnímá.
  • Nezapomínejte na proporce. Před odchodem se vždycky zkontrolujte ve velkém zrcadle a ujistěte se, že oblečení a doplňky spolu ladí a působí vyváženě vzhledem k vašim proporcím.
  • Nebojte se nových trendů, ale nekopírujte slepě to, co vaší postavě nesluší.

Čtěte také:

Reklama