Žena s postavou typu A by se dala ve stručnosti popsat jako holka s „těžkým“ zadkem. Bohužel se často dopouští velké chyby, když svá silná stehna, široké boky a pozadí schovává do šatů empírového střihu. Přitom je to ten nejlepší způsob, jak na své „nedostatky“ upozornit.

…a přidat si opticky pár kilo navíc, což v oblasti od pasu dolů rozhodně nemůže potřebovat. Žena s postavou A, jejíž podrobnější charakteristiku najdete v tomto článku ZDE, je jinak velmi křehká osůbka. Má prostě víc zvýrazněné ženské tvary, což sama příliš neoceňuje, ale často si neví moc rady, jak své proporce vyvážit. Někde se dočetla, že ideálním střihem pro její typ postavy je tzv. empír. To znamená šaty přestřižené pod ňadry a rozšiřující se směrem dolů. Ano, takhle se možná schová do množství látky, ale její postavě to na půvabu moc nepřidá. Naopak, nabrání pod ňadry totálně zabije její subtilní hrudník a relativně štíhlý pas, takže bude vypadat jako macatá matróna. Když si ještě vybere šaty s vodorovným „žabičkovaným“ živůtkem, který zmáčkne její (většinou menší) poprsí, dá tomu korunu dvojnásobnou. Viz obrázek

zabkovani

Ptáte se, jak a kam tedy velký zadek a široké boky schovat? Nebudu zastírat, že od určité velikosti se schovat takřka nedá, ale vhodně zvolenými šaty s rafinovaným střihem horního dílu, se dá udělat hodně. To znamená snažit se alespoň opticky vyrovnat rozdíl mezi štíhlou horní a silnou dolní polovinou těla.

A

Dobrou cestou jsou široké výstřihy, lodičkové, nebo hodně otevřené Vé nejlépe s pruhy, sklady, nebo detaily, které na sebe poutají pozornost. Oblast pasu by měla být pokud možno hladká, lehce přiléhavá a rozšiřovat se až těsně nad nejširší částí stehen. Látka šatů by neměla být  tuhá, ale spíš splývavá, ne lesklá, ale spíš matná.

Štíhlejší áčka to mají mnohem jednodušší. Stačí málo a jejich postava dostane takřka ideální proporce. Ženy, které svou postavu dobře znají, moc dobře ví, jak na to. Stačí rozšířit oblast ramen a výstřihu, lehce upozornit na své štíhlé partie (hrudník a pas) a zase se „rozjet“ od boků dolů. Žádné nabírání, ale spíš sklady na sukních, které jsou nasazené lehce pod pasem.

správný střih

J. K. Rowling

j.k.rowling

Občas to „áčka“ svádí k tomu, aby se oblékla do pohodlného úpletu, ale toho bych se rozhodně vyvarovala. Tento materiál je zrádný v tom, že postavu dokonale „obkreslí“ a vyloženě ji obnaží. A to pro ženy s postavou typu A není to nejlepší řešení.

uplé šaty

Chastity Valentine, Plus Size model

silna

Pokud si myslíte, že přeháním a že si ženy něco takového na sebe nikdy neobléknou, jste na velkém omylu. Mé kresby vycházejí z reality a pozorování žen všech váhových a věkových kategorií.

K dobré cestě vám můžou pomoci i tyto články naší Školy stylu.

Foto: Profimedia

Čtěte také:

Reklama