Od doby, kdy jsem zahájila školu stylu, si více všímám žen na ulici a dělám si soukromou analýzu. Došla jsem k překvapivému závěru: Ač jsme Slovanky a čekala bych převažující typ A, nebo X, vedou „Ypsilonky“.

To znamená, ženy a dívky, jejichž horní polovina těla je „prostorově výraznější“. Mají poměrně velká prsa, což by samo o sobě bylo spíš přínosem, kdyby nosily kvalitní podprsenky, které jejich přednosti udrží na správném místě. To je jedna velká slabina, která kazí jejich celkový dojem.

typy

Druhou, možná ještě horší, jsou vystouplá břicha. Ty štíhlejší mají pneumatičky kolem pasu, ty kulatější oblé tukové polštáře a ty nejsilnější doslova „airbagy“, které valí před sebou jako sudy.

Jenomže to je úděl tohoto typu postavy a kila se na ni nabalují právě v horní polovině těla.

Proto je tady naše Škola stylu, aby každá žena (s jakýmkoliv typem postavy), vypadala co nejlépe, aniž by musela hubnout.

Možnosti jsou samozřejmě omezené, a čím je žena kulatější, tím je „kamufláž“ složitější, ale může se alespoň vyvarovat nešvarů, kterých se bohužel (často) dopouští.

typy

Jaké jsou nejčastější chyby?

Špatně padnoucí podprsenky, které neudrží těžké poprsí a to pak „padá“ na (už tak dost neviditelnou) linii pasu. Postava pak vypadá ještě kulatější, než doopravdy je. Správná podprsenka je pro „ypsilonku“ prostě povinný základ a šetřit na ni se rozhodně nevyplácí. Když budete působit „pevně“ od pasu nahoru, máte v podstatě vyhráno, protože nemusíte tolik řešit velký zadek, široké boky a tlustá stehna.

Obepnutá trička, ale i halenky a košile s rozevírajícími se knoflíčky jen upozorní na vaše nedostatky. Těsné modely v horní polovině sice zdánlivě uberou pár centimetrů, ale ve skutečnosti se zaříznou mezi pneumatiky a ukážou to, co byste měla spíš schovat.

Volte spíš rovné střihy, které směrují vertikálně, košile „pánského“ střihu, delší vesty, saka bez fazon. Ženám s menšími ňadry budou slušet i zavinovací, diagonální halenky z pevnějšího materiálu a volné splývavé halenky nabrané do pásku a končící na bocích, ale i kratší bundičky.

Příliš velké výstřihy. Zřejmě se chcete pochlubit svými vnadami, ale věřte, že vám tento způsob prezentace na eleganci nepřidá. Zrovna u vás je méně více. Volte spíš zlatou střední cestu. Slušet vám budou výstřihy do V, to je jasná volba, rozhalenky u košil a halenek, sportovní polo-trika.

Pásky v pase. Ty vám udělají medvědí službu, protože horizontála, kterou vytvoří, upozorní na vaši slabinu - že nemáte pas. Ale pásků se vzdávat nemusíte. Posuňte je spíš k linii boků, třeba přes košili, nebo volnou halenku. Vytvoří se tak mírný „podkas“, který vaší postavě velmi svědčí.

Pozor na vzory: Vyvarujte se velkých vzorů, které zbytečně zvětšují objem. Vybírejte spíš jemné vzory a dolu směřující proužky, nebo kontury a lemy, které spolehlivě vytvoří štíhlé linie.

Když už toužíte po vzorech, používejte je třeba na šálkách a šátcích, které můžete libovolně zkoušet a nosit tak, aby vám dodaly šmrnc.

A teď už je to jen na vás, milé ženy s postavou typu Y? Jak se oblékáte? Budete se řídit těmito radami? Nebo vám něco chybí a potřebovala byste vědět víc. Na vaše dotazy se těším v diskuzích pod tímto článkem.

Čtěte také:

Reklama