Postava Y je typická „výraznější“ horní polovinou těla, absencí pasu, štíhlými boky a rovnýma nohama. Jaké šaty jí doporučit, aby „vytěžila“ maximum ze svých předností? Takové, které mají sportovní šmrnc, jednoduchý střih a zbytečně neupozorňují na linii pasu.

„Ypsilonky“ mají většinou to, co jim ženy tiše závidí. Velká prsa a dlouhé nohy. „Atributy“ hodné obdivu. Ale v jednom jim příroda nepřála. Možná, aby nebyla zas tak „rozdavačná“, odepřela jim štíhlý pas. V této oblasti se „ypsilonky“ také nejdříve zakulacují, a když se nehlídají, můžou se z nich stát pěkné kuličky na tenkých nožkách. Postavy, kterým se přirovnávají k jablku.

Poznáváte se? Pokud si nejste jistá, prostudujte si tento díl s podrobnou charakteristikou. Klikněte ZDE.

V čem dělá žena s postavou typu Y největší chybu? Snaží se neexistující pas za každou cenu vytvořit, ale tím si také nejvíc škodí, protože na svůj „nedostatek“ spíš upozorní, což ji opticky rozšíří.

Ivana Trump (Profimedia)

trump ivana

Mariah Carey (Featureflash Photo Agency/Shutterstock)

mariah

Další velmi častou chybou je poutat pozornost k poprsí, které to za prvé vůbec nepotřebuje a za druhé jí to přidává na objemu. Ve snaze vypadat roztomileji a „ženštěji“ pomocí roztomilých volánků, balonků a „kudrlinek“ docílí spíš opačného efektu - podoby nazdobeného dortu.

zdobné šaty

Postavám s objemnější horní polovinou těla a kulatějším bříškem budou slušet jednoduché šaty, přestřižené pod pasem, nebo spíš na bocích s hladkou sukní a volnějším vrchním dílem. Dobrou volbou je „padavý“ úplet, který vytvoří jemnou drapérii a „zakamufluje“ tukové polštářky.

Efektní jsou i kontrastní šálky, nebo diagonální lemy, které rozčlení „bujnou“ horní polovinu těla a tím ji opticky protáhnou a zeštíhlí.

šálek

Tohoto „triku“ často využívá i jedna z našich nejslavnějších „ypsilonek“, herečka Jiřina Bohdalová.

Mohlo by se zdát, že když přidá objemově na sukni, bude se pas zdát štíhlejší. Ale je to opravdu jen zdání. Docílí jedině toho, že bude vypadat „hranatě“ a neforemně. Trochu jako „babochlap“.

široká sukně

Britney Spears (Profimedia)

sukynka

Ypsilonka by měla vsadit spíš na střihovou jednoduchost a sportovní vzhled. Skvělou volbou pro její typ postavy budou šaty košilového střihu, nebo zavinovací. Rozhodně se nemusí obávat, že by jí ubraly na sexappealu. Naopak

jednoduchý střih

Čtěte další díly Školy stylu věnované postavě typu Y

Reklama