Žádná jiná postava si neužije kalhot víc než „Ypsilonka“. Její štíhlé boky a dlouhé nohy nejlépe vyniknou právě v kalhotách. Sluší jí skoro všechny střihy a toho by měla náležitě využít.

Charakteristiku postavy typu Y jsme si podrobněji popsali v této kapitole Školy stylu. Klikněte ZDE. Pokud se vám nechce číst celý článek, v rychlosti připomenu její nejdůležitější přednosti, kterými jsou právě krásné, dlouhé a štíhlé nohy, úzké boky a malý, plochý zadek.

Na kalhotách byste měla stavět svůj styl

Pokud jste mladá „holka“, určitě se pyšníte krásnými ňadry, ale vaší „slabinou“ je absence štíhlého pasu. Nic si z toho nedělejte, protože vaší další velkou devizou jsou dlouhé, krásné nohy, které vám můžou ostatní typy jen závidět. I když přiberete nějaké to kilo, vaše nohy zůstávají štíhlé a bez celulitidy, takže je můžete směle ukazovat.

Současná móda vám jen nahrává, a tak si ji užívejte: Volné, tzv. over size vrchní díly (volné košile, dlouhé vesty, rovná saka) decentně skryjí vaše slabiny (neexistují pas a možná i nějaký ten špíček na břiše), zato nechají vyniknout vašim přednostem: štíhlým a dlouhým nohám.

Nemáte zapotřebí „nahánět“výšku podpatky, takže si můžete dovolit pohodlné boty bez podpatků: (tenisky, mokasíny, sandály, balerínky), a nebudete v nich vypadat jako „ustřelené kecky“. My ostatní vám můžeme jen závidět.

tělo

Džíny všech střihů vám většinou sluší. Dokonce vy jediná si můžete dovolit tzv. boyfriend džíny, které vám dodají ten správný sexappeal. Sluší vám elegantní kalhoty polopřiléhavého, i volného střihu a la Marlene Dietrich. Ona sama, (ač se to možná nezdá), měla postavu vašeho typu, proto vypadala v kalhotách tak dobře.

Čeho byste se měla vyvarovat?

Kalhotám s vysokým pasem. Ty sice nohy prodlužují, ale to vy nepotřebujete. Já vím, žádné nohy nejsou dost dlouhé, ale: Vaši postavu by to zbytečně zdeformovalo. No jen si to představte: Vaše poměrně krátká horní polovina těla se ještě více zkrátí a vy budete vypadat jako na chůdách. Viz obrázek. Navíc to zdůrazní váš pas-nepas, což nepůsobí právě lichotivě.

Dalším typem kalhot, které vám nesluší (nevím, komu ano) jsou kalhoty s nízkým sedem. Máte sice dlouhé nohy, ale ty jsou vaší předností, tak je neschovávejte v tomto pytlovitém střihu.

tělo

Pokud jste dáma v nejlepších letech (a starší) a vaše horní polovina se podobá spíš válečku, noste kalhoty s rovnými nohavicemi, nebo s takovými, které se k dolnímu kraji spíš zužují. Příliš široké kalhoty z vás udělají (s prominutím) „krabici“.

U vašeho typu postavy hodně záleží na horním dílu oblečení. Ty nejvhodnější najdete v tomto článku zde.

A jedna hodně důležitá zásada na konec: Nikdy nenoste horní díly zastrčené do kalhot, ani pásky v pase, ale spíš pod ním. Oblast pasu a bříška spíš skryjte a noste halenky, trička a topy přes kalhoty.

Čtěte také:

Reklama