Typy postav a kalhoty. V minulých dílech jsme probrali dva extrémy. Zatímco postava typu Y je v kalhotách jako doma a vypadá v nich skvěle, postava typu A s nimi svádí věčný boj a těžko si vybírá. Jak je na tom ve vztahu ke kalhotám „ideální“ postava X? Na to se podíváme v této kapitole naší Školy stylu. Vítejte

Zdálo by se, že postavě typu X sluší všechno, protože má souměrné proporce a vypadá takřka dokonale. I když přibere, zachová si relativně štíhlý pas, což je její velkou výhodou. Ale nebudu opakovat již napsané. Podrobnou charakteristiku si přečtěte v tomto článku ZDE.

Postava X má typicky ženské křivky a proto by své přednosti měla zdůrazňovat spíš v šatech a sukních, ale ani oblíbených kalhot se vzdávat nemusí. Zvláště, pokud je štíhlá o obleče si upnuté džíny, muži si můžou hlavy ukroutit, aby si nenechali ujít její pěkný zadeček. Dívky a mladé ženy se v takových kalhotách cítí skvěle, protože moc dobře ví, že jim „seknou“.

postava

Jejich postava se většinou pyšní i pěkně tvarovanýma nohama se štíhlými kotníky, takže jim sluší kalhoty zkrácených délek tzv. „kapri“. Doplněné balerínkami, nebo páskovými sandály jsou nesmírně šik a připomínají idol padesátých let Marilyn Monroe, neznámější sex symbol všech dob.

Marilyn (typická představitelka tohoto typu postavy) by pro vás mohla být velkou inspirací. Stačí „nalistovat“ pár dobových fotografií a podívat se na její styl. Kalhoty sice nepatřily k jejímu typickému šatníku, ale pokud nějaké nosila, tak modely výše jmenované.

Dosud jsme pěly samou chválu a mohly byste mít pocit, že žena s postavou typu X nemůže šlápnout vedle. Ale ano, zvláště dámy, které nepatří k nejštíhlejším. Ale k těm se ještě dostaneme. U štíhlých je takových příkladů velmi málo a záleží spíš na tom, jestli chtějí své proporce (hlavně zadek, boky a stehna) hodně zdůraznit a „provokovat“, nebo působit spíš harmonicky. V prvním případě si oblečou kalhoty s vyšším pasem a „přeštípnou“ se páskem. Hezky tak vynikne kulatější bříško (to mají i štíhlé tohoto typu), zadek a stehna. Neříkám, že je to tak špatně, pokud to nositelce vyhovuje, ale lépe bude vypadat v kalhotách, jejichž pas vede v linii pod pupíkem. Podobně jako u postavy typu A ZDE.

 I tady platí, že „méně, znamená více“

A teď se dostáváme k ženám baculatějším a ženám zralého věku, které už pozbyly vosího pasu a pevných křivek. Jak bylo řečeno výše, měly byste spíš vsadit na šaty a sukně, protože vám sluší mnohem víc, ale pokud to nemůžete bez kalhot vydržet, snažte se řídit těmito pravidly:

postava

Zapomeňte na kalhoty do pasu (důvody jste si přečetly v předchozím odstavci), ale velkým obloukem se vyhněte i nízkým bokovkám. Ty z vás udělají vulgární matrónu s přetékajícími špeky, která bude jen terčem posměchu. To přece nemáte zapotřebí!

Džíny s úzkými nohavicemi sluší i poměrně baculatým ženám vašeho typu, ale hodně záleží na soudnosti, míře toho, co chcete ukázat a na vrchním dílu oblečení, který vaši postavu „vyhladí“. Osvěžte si tento díl Školy stylu ZDE

Kalhoty nejsou jen džíny. Jste-li spíš pro klasiku, zvolte kalhoty hladké v oblasti pasu, s nohavicemi zužujícími se směrem ke kotníkům a doplňte vhodným „vrškem“.

Pozor na materiál. Neměl by být moc tuhý, ani silný, aby z vás neudělal „krabici“.

Čtěte také:

Reklama