Postava typu X je takřka ideální, a co se sukní týče, má obrovské možnosti, protože jí sluší skoro všechny střihy, snad kromě balonových. Pozor by si měla dát hlavně na výběr horního dílu oblečení. Špatná volba její krásnou postavu úplně „zabije“.

Postava X se má, řeknete si. Je krásně vyvážená, a i když má nějaké to kilo navíc, na kráse jí to neubere. Na podrobnou charakteristiku se podívejte ZDE.

Její velkou předností je dobře znatelný pas, na který by měla vsadit. I hodně baculaté ženy typu X mají pas, i když se kolem něj kulatí bříško a „doráží“ špíčky na zádech. V tomto případě by se měla vyhýbat sukním řaseným v pase, které by její břicho ještě více zakulatily a zvýraznily. Nevhodné jsou silné „trčavé“ materiály nebo úplety, které nepříjemně obepnou tělo a zaříznou se do každého záhybu.  

moda

Pas by měl být znatelný, ale ne násilně. Chybou jsou „zaškrcené“ pásky, nad nimiž se logicky převalují tukové polštáře, což jí na půvabu nepřidá. Mnohem lepší volbou budou sukně hladké v pase a kolem boků, které se rozšiřují směrem ke kolenům. Délku nechť zvolí takovou, která jí sluší. Je to velice individuální, ale většinou má typ X hezké nohy, takže délka kolem kolen jí svědčí.

Štíhlé ženy s tímto typem postavy mají obrovské možnosti, protože jí sluší všechny střihy sukní, snad jen s výjimkou balonových. Ale upřímně, ty nesluší nikomu.

Její křivky dokonale vyniknou v pouzdrové sukni, která krásně „obkreslí“ linii boků. Ideální a velmi femininní typ sukně ve stylu padesátých let je pro ženu s postavou X přímo ideální. Tyto sukně, nejlépe skládané (nikoliv nabírané) v pase jsou pro ni jako stvořené a sluší jí nejvíce ze všech typů postav.

moda

Ale pozor, i tady může udělat chybu, když ji doplní „neforemným“ vrškem, který zakryje linii pasu. To se týká nejen topů, halenek, ale i sáček a bundiček, jejichž spodní lem končí v oblasti boků.

V takovém případě bude i krásná X vypadat neforemně a zbytečně „tlustě“. Více o vrchních dílech pro postavu X najdete v tomto článku ZDE

Čtěte také:

Reklama