Žena s postavou tvaru „přesýpacích hodin“, kterou jsem v našem seriálu přirovnala k písmenu X, je pro šaty jako stvořená. V šatech nejlépe vyniknou její dokonalé křivky a většina střihů jí sluší. Vlastně se nemůže zmýlit, a pokud ano, výsledek nebude katastrofální, ale spíš méně uspokojivý.

Tak v čem je problém, řeknete si. „Problém“, dá-li se to tak dá vůbec nazvat, nastane, pokud si zvolí šaty „pytlovitého“ střihu, které zakryjí linii pasu - partii, která činí tuto postavu tak žensky přitažlivou a atraktivní, i když se hodně zakulatí. Pas je její velkou předností a i když si sama myslí, že dávno zmizel pod špíčky, vždycky se alespoň trochu rýsuje. Přečtěte si podrobnou charakteristiku této postavy v tomto článku ZDE.

postava

Katherine Heigl (Everett Collection/Shutterstock.com)

kat heigel

Katy Perry (Joe Seer/Shutterstock.com)

katy perry

Ideálními šaty pro postavu X, jsou takové, které obrys těla jemně kopírují. Čím je žena kulatější, tím by měla být látka šatů pevnější a střih propracovanější, aby tělo zpevňoval a vyhlazoval. Zařezávající záhyby a faldy jsou nežádoucí. Z tohoto důvodu by se měla vyvarovat přiléhavých úpletů.

Medvědí službu jí udělají i šaty přestřižené pod ňadry a nabírané pod pasem, které z ní udělají beztvarou „bachratku“. Promiňte mi ten výraz, ale ilustrační obrázek jistě hovoří za vše.

Ale teď opět na optimističtější notu:  

Postava typu X je jediná, která si může dovolit pouzdrové šaty, i když je hodně baculatá. Dobrou službu jí udělají i „tvarovací“ tzv. panelové šaty, které poutají pozornost výraznějším vzorem ve středu těla. Tmavší rukávy a vsadky po stranách těla mají zužující efekt.

Viz obrázek. Vybírejte spíš geometrické, či abstraktní vzory a vyhněte se raději kytičkám! Vaše postava je romantická dost a květovaný vzor na vás působí už trochu „přeslazeně“.

Netřeba zdůrazňovat, že X je přímo ideální nositelkou šatů se širokou sukní, „přeštípnutým“ pasem a hladkým živůtkem, které známe jako retro šaty padesátých let.

postava

Kate Winslet (Denis Makarenko/Shutterstock.com)

kate winslet

Krásná postava typu X skvěle vynikne i v řasených asymetrických šatech, které vyhladí případné „nerovnosti“ a zvýrazní vše hezké.

Šaty, kterým by se měla spíš vyhýbat, jsou poslední dobou velmi módní „košilovky“ s rovným živůtkem, nebo dokonce nabírané do tunýlku pod pasem. Ne že by je štíhlá X nemohla nosit, ale její půvabně ženské křivky v nich úplně zaniknou.

Ale je to věc názoru. Někomu se to může zdát zajímavé, nebo dokonce sexy, takže bych takové šaty úplně nezavrhovala, ale také ani nedoporučovala.

Podívejte se na obrázek a posuďte samy, milé čtenářky.

Čtěte také:

Reklama