Teď jsem asi zaskočila mnohé nositelky tohoto praktického kousku oblečení, ale ženy s postavou typu A mi dají jistě za pravdu, že s výběrem kalhot mají trochu problémy. A právě pro ně je určen Tento díl školy stylu. Vyvarovat se „přešlapů“, a pořídit si kalhoty, které jim budou slušet.

Abych byla upřímná, typ žen s postavou A je spíš sukňový nebo šatový. Kalhoty ještě zdůrazňují jejich „problém“ a to široké boky, rozložitý zadek a silná stehna. Při výběru kalhot naráží i na úskalí nepoměru mezi horní a dolní polovinou těla. Štíhlejším „áčkům“ jsou kalhoty většinou volné v pase a pnou v oblasti boků a vytváří tak neestetické faldy připomínající kočičí vousy. To nejen že poutá nežádoucí pozornost, ale ještě více rozšiřuje.

Co rozhodně nebrat!

Ženy s postavou tohoto typu by se měly vyhýbat upnutým střihům, příliš nízkým bokovkám, ohrnutým nohavicím, ale i výrazným zvonům. Opravdovou pohromou jsou pro ně kalhoty zvané mrkváče. To je model pro áčka přímo vražedný a máme velké štěstí, že se jejich návrat neujal. Další módní pohromou jsou tzv. harémové kalhoty s nohavicemi staženými ke kotníkům, ale i kalhoty z tuhých látek, které jim vytvoří z nohou sloupy. Ani boy friend džíny nejsou pro „áčka“ to pravé, protože jejich nižší sed ještě více zkracuje nohy a deformuje postavu.

postava A

Zdá se vám, že vlastně nemůžou nic? Budu upřímná, ale hodně výrazně tvarovaná „Áčka“ by měla nosit kalhoty spíš výjimečně, neboť pro ně neexistuje opravdu slušivá varianta. Jen varianta přijatelná. Viz obrázek.

Nejvíce jim vyhovují kalhoty s rovnými, nebo mírně zúženými nohavicemi, nejlépe s puky a svislými kapsami, které trochu „rozbijí“ plochu boků. Viz obrázek.

Štíhlým áčkům sluší kapri kalhoty, ale i široké planďáky. To tvrdím ze své vlastní zkušenosti. Podmínkou je tenká látka, tmavá barva a podpatky.

Pozor na pas!

Ačkoliv nás láká na něj upozornit, když už ho máme, kalhoty do pasu nám moc nesluší. Prodlouží sice nohy, ale „vyleze“ široká zadnice. Pokud máme ještě k tomu kulatější bříško, budeme vypadat o deset kilo těžší.

postava A

Důležité zásady:

  • Pas kalhot by měl jít v linii pod pupíkem.
  • Kalhoty by měly naše tělo jen lehce kopírovat, nikoliv obepínat. Tím nechci zklamat milovnice upnutých džínsů a legín. Pokud jim nevadí, že zdůrazní své široké boky a stehna, (nebo jim to dokonce vyhovuje), ať je klidně nosí.

Obecně platí, že dolní díly, tedy i kalhoty by měly být v tmavších barvách a pokud možno bez vzoru. Pozornost by se měla poutat spíš k horní polovině těla, aby postava působila vyváženě a harmoničtěji.

Čtěte také:

Reklama