Přiznejme si upřímně, že ženám nohy do O nesluší. Jsou vadou na kráse, která jim přidělává nejednu vrásku. Zvláště při výběru sukní. Kromě těch úplně dlouhých neexistuje délka, která by jim slušela. A tak jim nezbývá, než se nad to povznést, nebo nosit kalhoty.

To od přírody nebylo moc pěkné, že některým ženám nadělila „mužské nohy“. Ovšem na rozdíl od mužů, kterým docela sluší, jsou pro ženy estetickou „katastrofou“. Vím, o čem mluvím.

kalhoty

Svého tatínka jsem moc milovala, ale mohla jsem po něm zdědit něco lepšího než zrovna nohy. Co já jsem se kvůli nim natrápila. Sukně byly mým největším nepřítelem a stály mě hodně slz.

kalhotyNikdy jsem neměla tolik sebevědomí, abych se povznesla nad hloupé poznámky na adresu mých nohou a tak jsem je raději schovala do kalhot.

A tak mi věřte, že můžu být zkušeným rádcem, co se střihů kalhot týká. Současná móda nám naštěstí přeje, protože máme na výběr. Nosí se celá řada typů kalhot, které dokážou „óčka“ celkem slušně zamaskovat. Ideální jsou „zvony“, které se rozšiřují už nad koleny, ale ty jsou spíš jen módním výstřelkem, který nebude mít dlouhého trvání. Pokud se vám tento trend líbí, klidně ho noste, ale pamatujte si, že vám bude slušet, jen pokud jste štíhlá, ještě lépe dlouhonohá a nejlépe mladá. To jsem vás asi moc nepotěšila, že?

Zkusím to napravit. Skvělou zkušenost uděláte s kalhotami, které mají rovné, nebo jen mírně zúžené nohavice končící u kotníků. V takových kalhotách schováte nejen „óčkové“ nohy, ale i široké boky, silná stehna a velký zadek. Pozor jen, aby nohavice nebyly moc těsné ve stehnech a moc úzké v lýtkách. Tento model kalhot má ještě další výhodu. Můžete si k nim obout jak lodičky na podpatku, tak mokasíny, nebo oblíbené balerínky a budete vždycky šik.

Nedělá vám potíž nosit podpatky? Máte celkem štíhlé boky? Zkuste široké kalhoty ve stylu Marlene Dietrich. To jsou kalhoty, v nichž budete působit noblesně. Doplněné sakem a hedvábnou blůzkou nebo topem vám neudělají ostudu ani při společenské události.

A co džíny? To je kapitola sama pro sebe, kterou musíte vyzkoušet. Nechcete-li na svůj tvar nohou upozorňovat, vyhněte se raději velmi úzkým, strečovým a vyšisovaným modelům. Viz kresba

kalhoty

Džíny obecně nohám do O moc nesluší. Snad jen tzv. boot cut modely v tmavých barvách, které jsou o něco milosrdnější.

A ještě k sukním.

Nenechte se zviklat mou skepsí vůči tomuto kousku oděvu a sukně klidně noste. Vybírejte si střihy, které jsou při spodním okraji rozevláté a končí pod koleny. Minisukně a upnuté „pouzdrovky“ nebudou pro vás moc vhodné.

Lepší než sukně budou šaty. Osobně jsem vyzkoušela několik modelů a celkem obstojně vyšly modely s kolovými, nebo půlkolovými sukněmi ve stylu padesátých let. Tyto šaty působí velmi žensky a slušivě.

kalhoty

Praktická rada na závěr: Hodně udělá způsob chůze. Tato poučka pochází od profesora na pohybovou výchovu na DAMU: „Snažte se vytáčet špičky mírně ven a pokládejte nohu před nohu. Tím se nohy dostanou do zákrytu a jejich nerovnost nebude tak „okatá“. Vyzkoušejte před velkým zrcadlem.