Přijde vám to jako divná otázka? Mně nikoliv. Mockrát jsem se setkala s názorem, že od „určitého“ věku se spodní řasy prostě nemalují. Zvýrazňují kruhy pod očima a dělají nás starší. Co je na tom pravdy, se možná „dopídíme“ v této kapitole Školy stylu.

Dovolte mi, abych poněkud odbočila od obvyklých témat Školy stylu, (která se více méně zabývají oblékáním v souvislosti s postavou), a zaměřila se na líčení. Dosud jsem se k němu nevyjadřovala, (pominu-li hojně čtenou a velmi diskutovanou kapitolu o stárnutí a soudnosti, kterou si můžete připomenout ZDE), jen okrajově, ale k dnešnímu tématu mě inspirovala jedna zajímavá diskuze na internetu.

oko

Malovat, či nemalovat dolní řasy?

To je otázka. Fascinující oblouk horních řas, kterým okouzlovala Greta Garbo, měl určitě něco do sebe, ale každá jsme jiná a svým způsobem originální.

A tak musíme přistupovat i k líčení.

Důležitým vodítkem je hlavně tvar obličeje. Je-li spíš protáhlý, může líčení spodních řas očí hodně pomoct. Otevře oči, vyrovná proporce a tvář tak působí harmoničtěji. Kulatému obličeji spíš svědčí líčení, které zvýrazní horní řasy. Tvář se tak protáhne a prodlouží.

Vůbec to nesouvisí se stářím a stárnutím. Zapomeňte na věkové škatulkování a dejte na vlastní instinkt.

Ale i líčení očí má své zákonitosti!

oko

  • Nikdy oči nerámujte kolem dokola linkou nebo konturovací tužkou. Dosáhnete toho, že je zaručeně zmenšíte.
  • Ze stejného důvodu zapomeňte na líčení vnitřního víčka. Svého času to byla velká móda, ale sluší to opravdu jen málokomu.
  • Pokud chcete oko orámovat, udělejte to pomocí stínu, který jemně rozetřete do ztracena.
  • Líčíte-li si řasenkou i spodní řasy, k vnitřnímu koutku by měla být vrstva jemnější.
  • Naopak, řasy na vnějším koutku oka můžou mít více vrstev, aby vynikly a oko tak protáhly.
  • Máte-li oči blízko u sebe, dbejte na to, aby vnitřní koutek oka byl vždy světlý, vnější tmavší. Projasní to pohled a oči od sebe opticky oddálí.
  • Přirozené blondýnky a zrzky se světlými řasami budou vypadat jemněji, pokud místo černé, použijí hnědou řasenku.
  • Pozor na slepené řasy. Působí to komicky až teatrálně.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: