Začíná foukat ze strnišť a podzim nám ukazuje tu méně příjemnou tvář.  Sychravé a chladné počasí nás „žene“ do kabátů. Pokud plánujete jeho koupi, přečtěte si naši Školu stylu. Třeba vám poradí s jeho výběrem.

kabát

Milé a stylové ženy-in. Po delší době se opět vracíme k našim známým typům postav. Jejich správnou identifikací ušetříte nejen zklamání ze špatného výběru, ale možná i nemalé peníze.

  • O správném výběru postavy čtěte ZDE.

Už se vám možná stalo, že jste si koupila (nebo dostala) kabát, a necítila se v něm dobře. Připadala jste si neforemná, tlustší a přetrpěla ho jen proto, že v něm bylo teplo.

Ale není to málo, co byste měla od kabátu chtít? Investice do něj je poměrně velká a vy chcete, aby vám slušel. Nemám pravdu?

Věnujte pár minut svého drahocenného času dnešní kapitole Školy stylu a možná v ní najdete několik užitečných rad, které by se vám mohly hodit.

kabáty

Jaký kabát zvolit, když mám postavu typu A.

Nejste si jistá? Její podrobnou charakteristiku najdete ZDE.

kabát

Vaše postava s výrazně objemnější spodní polovinou těla to bude mít s výběrem kabátu poměrně jednoduché. Pokud si vezmete k srdci staré dobré pravidlo o vyvažování proporcí. Věřte, že vaše postava to ocení víc, než kterákoliv jiná. Připoutejte pozornost k horní polovině těla. U kabátů to jde obzvlášť dobře. Vezměte si na pomoc široké a zajímavě řešené klopy, velké knoflíky (barevně kontrastní, např. kovové), nárameníky, sedla a samozřejmě vycpávky. Nebojte se náběrů v rukávové hlavici. Působí to velmi žensky a rozšiřuje partii ramen, což hraje ve váš prospěch.

Budou vám slušet kabáty dvouřadové, asymetrické zapínané na zip, přestřižené v pase, ale se sukní spíš hladkou a otevřenou do tvaru A. Důležitou roli hraje i tvar a umístění kapes. Vybírejte raději kabáty, které mají kapsy ve švu svisle dolů.

Vyhýbejte se náběrům v pase, příliš tuhým a nepoddajným materiálům, výrazným vzorům, nakládaným kapsám, vodorovným patkám umístěným v oblasti boků. Prostě všemu, co upozorňuje na partii od pasu dolů.

Jaký kabát zvolit, když mám postavu typu X.

Podrobnou charakteristiku najdete ZDE.

kabát

Využijte své krásně modelované a proporčně vyvážené postavy a zaměřte se především na pas. Pro vás budou ideální kabáty, které jsou (stejně jako vaše postava) výrazně tvarované. Záleží už jen na vás, jestli si vyberete model tvarovaný střihem, například princesový, nebo s páskem, který tak báječně zvýrazní vaše největší přednosti.

Slušet vám budou kabáty zavinovací, s širokou „sukní“ a malým kulatým límečkem, ale i dvouřadové, přestřižené v pase. Vše velmi ženské a šik.

Vyhýbejte se modelům v pánském a rovném střihu, které by přednosti vaší postavy zbytečně zakryly.

A pozor na vzory, abyste to nepřekombinovaly. Kytičky, nebo leopard už by byly trochu moc a mohla byste působit lacině. Díky svým ženským křivkám nemáte zapotřebí nic dohánět. Držte se raději jednobarevných látek.

Jaký kabát zvolit, když mám postavu typu Y?

Bližší charakteristiku najdete v této kapitole ZDE.

kabát

Tento typ postavy má nejvíce modifikací. Záleží na velikosti prsů, kulatosti bříška a šířce ramen… Může být rovná jako tyčka, široká v ramenou a zužující se k bokům, ale také kulatá v oblasti břicha. Přesto mají tyto postavy jedno společné. Jsou bez pasu a to by mělo být vodítkem při výběru kabátu. Typ Y má naštěstí na výběr. Buď bude volit kabáty, které zvýrazní její strohost, což mnohdy není na škodu, nebo naopak vytvoří iluzi křivek, které jí chybí.

Může je najít díky střihovým „finesám“, jakými jsou zvýrazněné légy, empírové střihy, vodorovné patky, nakládané kapsy, náběry v pase. Prostě všechny nápadné detaily, které přilákají pozornost k dolní polovině těla a opticky ji rozšiřují. Dlužno podotknout, že velkou předností této postavy jsou krásné, dlouhé nohy, které by neměla skrývat. Kabáty Ypsilonky by měly být spíš kratší, aby své nohy „prodala“.

Co jí bude slušet?

Strohý army styl, rovné střihy, ale také modely, které vytvoří iluzi pasu. Zvýrazněné ho barevně odlišnými prvky, které alespoň opticky vykouzlí neexistující ženské křivky.

 

Toužíte po dokonalé postavě? Pak nezapomínejte na ovoce a zeleninu!

Zelenina a ovoce by měly být stálou součástí správné a vyvážené stravy.  Podle doporučení WHO, Světové zdravotnické organizace, můžeme jíst ovoce a zeleninu téměř neomezeně - čím více, tím lépe pro naši pohodu a vitalitu. Strava bohatá na ovoce a zeleninu nemusí být těžkopádná a časově náročná - zelenina může být konzumována v jakékoli možné formě, nejen syrová, ale i v podobě 100% džusu a pyré, což je velmi zajímavá varianta zejména v zimě, kdy sehnat kvalitní čerstvé a výživné ovoce a zeleninu je mnohem obtížnější.

Čtěte předchozí díly Školy stylu.

Reklama