Chcete si ušetřit tápání při nákupech a přestat hromadit oblečení, které pak nenosíte? Pomůže vám k tomu pochopení vlastního stylu. Najdete se v následujících typech?

Style

Extravagantní styl si libuje v módních výstřelcích a chce být středem pozornosti. K tomuto stylu se většinou hlásí mladá generace žen a dívek, která sleduje módní trendy a má odvahu je nosit. Někdy bez ohledu na to, jestli jim sluší. To pro ně není ani tak podstatné. Důležitým kritériem je originalita, která občas hraničí s výstředností. Typickým „prototypem“ extravagantního stylu jsou módní blogerky, ale také studentky uměleckých škol. Pokud se tohoto vyhraněného stylu drží i starší generace, pak jde s největší pravděpodobností o extrovertky s vyhraněným módním vkusem.

Style

Style

Kreativní styl.  Příslušnice tohoto stylu se oblékají v duchu současné módy, ale rozhodně to nepřehání a vybírají si jen to, co jim opravdu sluší. Jsou to ženy, které mají vkus a tvořivého ducha. Umí skloubit klasické a nadčasové kousky oblečení s trendovými, takže si stále udržují mladistvý vzhled a šmrnc. Bývají to ženy velmi kreativní a nápadité, mají vkus, a umí kombinovat „staré“ s novým. Jejich šatník rozhodně nepraská ve švech, protože dávají přednost kvalitě před kvantitou.

Style

style

Klasický styl milují spíš ženy konzervativnějšího založení. Ale konzervativního v tom nejlepším smyslu slova. Jejich styl dává přednost nadčasové eleganci, která se s módními sezónami nemění. Tohoto stylu se drží spíš zralé ženy, které už módní trendy nevyhledávají. Necítily by se v nich dobře, nebo by nenašly odvahu je nosit. A proč také, když už ví, co je pro ně vhodné a co jim sluší. Klasika ale rozhodně nemusí být nudná. Vhodnými doplňky vždy docílí elegantního vzhledu a nemusí měnit radikálně šatník.

Style

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte další díly Školy stylu: