Venku mrzne, až praští a my oblékáme čím dál teplejší svršky. Chceme se hlavně zahřát, a na kráse nám tolik nezáleží. Ale je to opravdu tak? Co když chceme skloubit obojí dohromady? Ženy malých postav to mají o něco složitější, proto se budeme věnovat právě jim.

Vysoká a štíhlá žena to má s výběrem kabátu snadné. Může si dovolit dlouhé modely, prošívané „péřovky“, kabáty s kožešinovou podšívkou. Vše, co ji zahřeje, jí bude většinou slušet.

O správném výběru kabátu pro různé typy postav jsme psali v tomto článku ZDE

Ale co si má počít „ženuška“ menší než metr šedesát? Má se snad oblékat v dětském oddělení? A co když není zrovna drobeček? Jaký typ kabátu by si měla pořídit, aby nevypadala jako kulička? Tady je každá rada dobrá.

sca1.jpg

Jak bylo řečeno na začátku, nejdůležitější je teplo a je mi jasné, že na to většina z vás upozorní. Ale stejně mě nepřesvědčíte, že vám je jedno, jak vypadáte.

Jaký kabát zvolit?

Pro ženy malého vzrůstu je vhodnější klasický vlněný kabát, který je nadčasový, má více střihových variant a nepřidává tolik na objemu. Materiál by měl být spíš měkčí a poddajnější, struktura hladší, vlas kratší a přiléhavý. Pro malé ženy nejsou příliš vhodné vzory, a pokud ano, tak drobné a svislé. Například rybí kost.

Dvouřadový, nebo jednořadový? Určitě jste se někde dočetla, že „dvouřaďáky“ rozšiřují, ale moc tomu nevěřte. Záleží na mnoha okolnostech. Třeba na tom, jak daleko od sebe jsou knoflíky, jestli je kabát rovný nebo vypasovaný, jestli je přestřižený v pase, jak vysoko má nasazené kapsy nebo patky.

co1.jpg

Pokud jste štíhlá a drobná, klidně si takový kabát pořiďte. Rovné dvouřaďáky klasického střihu, sluší i rovným postavám, které nemají zvýrazněný pas. Nejsou moc vhodné pro kulatější ženy s větším bříškem. Těm bych doporučila spíš kabát jednořadový, nebo dokonce asymetricky zapínaný. Bude jim slušet i klasický „daflák“ s olivkami. To je kabát velmi nadčasový a i když patří ke klasice, působí sportovně a mladistvě.

Kabáty na zavazování jsou teď velmi trendy a pro malou postavu velmi vhodné. Mají výhodu v tom, že si pásek můžete uvázat trochu výš, což vám prodlouží nohy.

Když si žena malého vzrůstu chce pořídit prošívaný kabát? Klidně může a bude jí dokonce slušet, když se bude držet několika zásad, které platí pro všechny kabáty pro malou postavu.  

co3.jpg

Délka kabátu měla sahat do půli stehen, maximálně nad kolena.

  • Lépe bude vypadat model lehce tvarovaný, než úplně rovný. Některé kabátky mají dokonce zvýrazněný pas, nebo jsou opatřeny páskem. Ale pozor, takový typ kabátu si můžou dovolit jen ženy, které mají štíhlý pas. Ty kulatější by na něj měly raději zapomenout.
  • Malým postavám sluší typy kabátů, které poutají pozornost k horní polovině těla výraznými prvky, jako jsou mohutné límce, či kožešinové lemy kolem kapucí.
  • Kapsy jsou důležité, ale lépe vypadají, když jsou nenápadné. Velké nakládané kapsy přidávají zbytečně na objemu.
  • Volte spíš matový materiál a tlumenější tóny, které korespondují s vašimi oblíbenými barvami. Čím lépe budete barevně sladěna, tím budete působit vyšší.

co2.jpg

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Čtěte také: Jste malá a bojíte se dlouhých šatů? Už nemusíte