Pásek patří k nejoblíbenějším doplňkům. Je třešničkou na dortu, která umí dotvořit náš celkový vzhled. Pokud máte cit pro proporce, bude vašim dobrým společníkem, v opačném případě může hodně pokazit. Jak vybrat ten správný přesně pro vás, o tom bude dnešní Škola stylu.

pásky

Pásky (na rozdíl od ostatních módních doplňků) tolik nepodléhají módním trendům. I způsob jejich nošení je velmi benevolentní a dává nám možnost výběru. Ty váhavější v tom ale můžou mít zmatek. V časopisech se přece dočetly, že „letos se pásky nosí v pase“. Ale co když jim to nevyhovuje, nebo nesluší? Co s tím? Mají se pásků vzdát?

Rozhodně ne. Moje rada zní: Povzneste nad módní trendy a noste pásky tak, aby „ladily“ s vaším stylem a hlavně s tvarem postavy. Pokud jste si svůj typ ještě neurčila, pomůže vám tento článek. Klikněte ZDE.

pásky

pásekPásky umístěné v pase sluší pouze ženám, které mají pas definovaný, tedy postavám typu X a většině postav typu A. u „Áček“ hrají ještě roli proporce. Pokud je rozdíl mezi horní a dolní polovinou těla hodně výrazný, měla by pásek umístěný přesně v pase zvážit, aby ještě více neupozornila na „disharmonii“ své postavy. Neudělá chybu, když zvolí spíš užší pásek, nebo pásek podobného odstínu jako je oblečení.

Čtěte také:

Roli hraje i délka hrudníku. Čím je delší, tím širší pásek si může dovolit. Krátké tělo do pasu zase ocení pásek posazený jen lehce pod jeho linii. Tím se proporce vyváží.

pas

A jak jsou na tom s pásky ženy „bez pasu“, s postavou rovnou, spíš chlapeckou? Těm bych doporučila, aby se zaměřily na tvarované pásky, které spíš spadají mírně na boky. Iluzi štíhlého pasu to sice neudělá, ale to je nemusí trápit. Mají zase jiné přednosti, na něž tímto způsobem upoutají pohledy. Většinou jsou to útlé boky a krásné nohy.

pásek

Více o této postavě se dočtete v tomto článku ZDE

pas

Ženy s kulatým bříškem, které přibraly nejvíce v oblasti pasu, by se měly tohoto doplňku raději vzdát. Nic ve zlém, ale dělal by jim spíš „medvědí službu“. Jediné, co si můžou dovolit, aniž by zvýraznily „nedostatek“ své postavy, jsou volně splývající „pásky“ látkové, šňůry, či různé vázačky, které bývají součástí topů. Tento prvek působí lehce zužujícím dojmem, takže může celkovému vzhledu jen prospět.

Článek věnovaný právě vám, najdete ZDE

 

Ať už jste jakýkoli typ, pro všechny platí!

100% ovocné a zeleninové džusy a pyré jsou v obchodech dostupné po celý rok. Chceme-li zvolit určitou příchuť 100% džusu nebo pyré, nemusíme přemýšlet, zda je sezóna nebo ne. Navíc, pokud se rozhodneme dát si džus nebo pyré, můžeme si být jistí, že obsahuje všechny živiny a vitamíny toho ovoce, nebo zeleniny, ze kterého jsou vyrobené.