Zvířecí, hlavně leopardí vzor nás provází už pěknou řádku let a jak to tak vypadá, z módy jen tak nevyjde. Můžeme ho ignorovat, ale také zařadit do svého šatníku a mít tak nadčasový kousek. Má to ale háček. Je dobré vědět, s čím ho kombinovat, abychom nepůsobily vulgárně.

leop

Leopardí vzor je velmi ošemetný. Svým způsobem nás láká, ale také se ho trochu bojíme, protože si s ním nevíme rady. Pokud nevlastníme pravý „leopardí“ kožich, jde vždycky o imitaci. A s těmi je trochu potíž, protože nebudí zrovna seriózní dojem.

leop

Ale to neznamená, že bychom měly tento vzor „šmahem“ odsoudit. Pokud se vám líbí, není důvod se ho vzdávat, jen je potřeba vědět, s čím ho kombinovat, na jakém kousku oblečení nebo doplňcích ho použít a kdy se mu naopak vyhnout obloukem.

leop

Uvedu příklad z vlastní praxe. Už ani nevím, jak je to dlouho, kdy jsem si koupila halenku s leopardím vzorem. A světe div se, ačkoliv ostatní halenky šly postupně světem, tahle se stále drží. Nejen v mé skříni, ale i na horním stupínku obliby.

koši

Proto se nad tímto vzorem pohrdlivě neušklíbám, a naprosto chápu ženy, kterým se líbí. Zároveň uznávám, že je to s ním trochu risk a od své nositelky vyžaduje stylistický cit.

Takhle, prosím, NE!!!

gep

  • Střihy: Leopardí vzor je sám o sobě hodně výrazný, proto nepotřebuje žádné „berličky“. Vyvarujte se všeho vyzývavého: Korzetovým střihům, hlubokým výstřihům, rozparkům, topům na ramínka, vypasovaným šatům, úzkým sukním a kalhotám.
  • Materiály. Tomuto vzoru nesvědčí lesk, flitry, syntetický vlas, kůže ani denim.
  • Vždy jen jeden kousek! Nikdy nekombinujte leopardí ani jiné zvířecí vzory na jednom „outfitu“. To platí i o doplňcích!
  • S jakými barvami leoparda nosit, aby působil decentně? Inspirujte se všemi odstíny barev, které jsou ve vzoru přítomny, a tím se řiďte.
  • Nikdy nesáhnete vedle, když ostatní oblečení bude co nejjednodušší a pokud možno v jedné barvě. Třeba v béžové, hnědé, smetanově bílé nebo černé.

barvy

Jste-li odvážnější a máta ráda barvy, zkuste lahvově zelenou nebo khaki. S těmito barvami se leopard snáší velmi dobře a nepůsobí laciným dojmem.

 

  • Dobrého pomálu: Netroufnete si na tento vzor ve větší ploše? Vsaďte na doplňky. Šátek, brýle, rukavice, nebo kabelka. Ale stejně jako u oblečení platí: Pouze jeden kousek/pár a ostatní v decentních barvách. Opatrnější bych byla u lodiček na jehlovém podpatku, nebo u pásku.  

leop

Zdroj fotografií: Dana Haklová, www.shutterstock.com

Čtěte také:

Reklama