Ráda byste si pořídila hit posledních let, kožešinovou vestu, ale bojíte se, že v ní budete vypadat jako „Míša Kulička“? Nemusíte, pokud se budete držet několika zásad. Poradíme vám, jakou vybrat, která bude slušet vašemu typu postavy a s čím ji kombinovat.

vesta

Kožešinová vesta je už několik let velkým trendem a byla by škoda se jí vzdávat.

Máte štěstí, že je v nich obrovský výběr, teď jsou navíc ve slevách, takže zase tolik neriskujete. Ale proč mít ve skříni kousek, který (byť koupený za babku) nemáte odvahu nosit“? Pořizujte si ji proto s rozvahou. Vysoké a štíhlé ženy nemají co řešit, těm sluší většinou všechny modely, ale co ty, kterým příroda nenadělila zrovna vyvážené proporce?

Mimochodem, už znáte svůj typ postavy? Pokud ne, zkuste kliknout na tento článek ZDE. Možná vám pomůže vybrat oblečení, které vám bude lépe slušet.

vesta

V první řadě bychom si měly uvědomit, že kožešina (pravá i syntetická) vám přidá na objemu vždycky.

Pokud jste s tímto faktem smířená, tak vybírejte tyto vesty:

  • s přiléhavým a dlouhým chlupem
  • v oblasti pasu zúžené - vlas nahrazuje látka, nebo úplet
  • mají kratší chlup z rubu a navrch jsou hladké. Kožešina je jen na ohrnutých klopách
  • mají asymetrický střih a cípaté lemy
  • jejich spodní lem nekončí v pase, nebo v nejširší části našeho těla
  • kožešina lemuje pouze vertikální (svislé) linie

Jaké vesty budou slušet různým postavám

Postava typu X by si měla vybírat vestu, která jí umožní zvýraznit štíhlý pas. Buď to bude model s páskem, nebo zúžený v pase látkovou vsadkou třeba z tvídu, nebo žebrového úpletu. Déla vesty by měla končit pod zadečkem, aby ho zbytečně nerozšiřovala. Pokud nemá příliš bujné poprsí, bude pro ni skvělou volbou vypasovaná vesta s bohatým kožešinovým lemem v přední části. Viz obrázek

vesta

vestaPostava typu A by měla vybírat vesty, které jsou spíš hladké, zato mají výrazné kožešinové klopy, které zvětšují objem v horní partii. Mohou být i zavinovací s cípatými lemy a přepásané.

Obě by se měly obloukem vyhnout krátkým vestám, které končí v oblasti pasu. Viz obrázek

Postava typu Y to bude mít s výběrem vesty asi nejsložitější, protože je v horní partii těla obdařena dost a další objem by jí příliš nelichotil. Ypsilonky by se měly zaměřit na vesty, které jsou měkké splývavé rovného nebo asymetrického střihu a nosit je rozepnuté.

S čím kožešinovou vestu nosit?

Tento kousek oblečení je natolik výrazný, že by ostatní oblečení mělo být co nejjednodušší a nejpřiléhavější. Úzké džíny, ale i šaty a sukně doplněné vlněnými punčochami nebo legínami budou tím nejlepším společníkem. Držte se hesla: Jedna kožešina stačí! Další kožešiny na botách, čepicích a jiných doplňcích jsou nežádoucí a působila by přeplácaným dojmem.

Zdroj fotografií: www.shutterstock.com

Reklama