Také se potýkáte s problémem silných paží, povolené kůže a svalů? V letním horku jste asi neřešila, jak (a jestli vůbec) je schovat. Přesto není na škodu vědět, jaké rukávy zvolit, aby vaše paže vypadaly štíhlejší, a vyvarovat chyb, které na tuto „slabinu“ upozorňovaly

Jedna známá a velmi slavná dáma kdysi prohlásila, že žena po čtyřicítce by neměla nosit krátké rukávy. Prozradím vám, že jde o Catherine Deneuve, která je přímo ztělesněním vytříbeného vkusu a mohla by o něm přednášet na univerzitě. Přesto s ní nemohu souhlasit. Záleží na mnoha okolnostech, které ovlivňují krásu našich paží, a věk nepatří k těm rozhodujícím. Důležitější je ukládání podkožního tuku, pevnost svalů a kůže.

Ale kdo by to v těch vedrech, co panovaly poslední dny, vůbec řešil? Přece se neupečeme jenom kvůli tomu, že naše paže nejsou, co bývaly ve dvaceti! Kromě toho se jimi až tolik nezabýváme. Na to máme jiné partie, které jsou potřeba řešit.

ruce

Ale přece jenom, milé dámy, bych se u nich na chvíli zastavila. Třeba se mezi vámi najde taková, které silné ruce vadí a ráda by našla nějaké řešení, jak vypadat lépe. Tvar našich paží je rozhodující při výběru horních dílů oblečení.

Ačkoliv se to nezdá, špatně zvolené rukávy nám můžou opticky přidat pár kilo navíc, a naopak. Ty správné z nás udělají elegantní dámu a nikdo si našeho „problému“ ani nevšimne.

Co raději nenosit, když máme silné paže?

  • Horní díly oblečení bez rukávů
  • Hodně krátké rukávy typu balonek
  • Těsné rukávy, které obepínají paže. Vyvarujte se krajek, síťovin a transparentních materiálů.
  • Uzoučké náramky a pásky u hodinek. Vaše paže budou vypadat ještě silnější

Co vám pomůže, aby vaše ruce byly půvabnější?

  • Volné rukávy. Dobře vypadají netopýří, které se zužují k zápěstí, a kimono.
  • Z krátkých rukávů volte spíš rozevláté střihy, končící u lokte
  • Tříčtvrteční, hodinkové délky jsou pro vás nejvhodnější
  • Široké náramky a větší hodinky na vás nebudou působit tak titěrně

Čtěte také:

Jak na krátký krk a dvojitou bradu

Reklama