Doplňky hrají v našem stylu významnou roli. Nejen jejich barevná sladěnost, ale hlavně velikost může náš celkový vzhled ovlivnit. K lepšímu, ale i k horšímu. Příliš velký kontrast mezi doplňky a postavou jen upozorní na to, jak drobné nebo robustní se jevíme ostatním.

Často si to ani neuvědomujeme a při nákupu kabelek, bot, pásků, případně klobouků se řídíme spíš módními trendy, než tím, jestli se k nám hodí.

Velkou chybou je, když se mohutné ženy vyhýbají velkým doplňkům v domnění, že jim budou přidávat na objemu. Ale to je omyl, protože vše titěrné (od náušnic, přes kabelky až po tenké podpatky) jen upozorní na jejich rozměry. Celek pak působí poněkud komicky.

Ale pozor, to neznamená, že bychom se měly řídit přímou úměrou. Čím kulatější postava, tím větší doplňky. Důležitá je i výška postavy. Žena robustní a vysoká by měla volit opravdu velké doplňky, ale když má metr šedesát a nadváhu, musí vybírat doplňky středních velikostí.styl

Zastavme se u nejoblíbenějšího doplňku, bez něhož se neobejde snad žádná žena. U kabelky. Ty velké jsou velmi módní, ale když si ji pořídí ženuška štíhlá a malá, bude působit ještě menší a drobnější. Její celkový vzhled bude nevyvážený.

A naopak, velká a mohutná žena s kabelčičkou na řetízku bude působit ještě robustněji.

Návrat slaví kabelky, které se nosí přes rameno. I délka ucha a místo, kde kabelka končí, může hodně ovlivnit náš celkový vzhled. Když dno kabelky „leží“ v úrovni nejširšího místa našich boků, může je opticky ještě rozšířit. Příliš dlouhá ucha zase malou ženu „potáhnou“ k zemi.

Nepodceňujte výběr bot. Boty jsou dalším doplňkem, který může celkově dokonalý vzhled úplně pokazit. Věnovali jsme se jim v článku o silných lýtkám a kotnících, čtěte ZDE, ale opakování je matka moudrosti, takže připomínám, že naše nohy budou vypadat štíhlejší v tmavých a matných punčochách a v botách na solidním, středně vysokém podpatku. Pozor bychom si měly dát na pásky kolem kotníků, které zkracují a rozšiřují nohy.

Malé ženy s hubenými lýtky by se měly obloukem vyhýbat, masivním botám na platformě, kozačkám, které plandají kolem nohy a příliš vysokým podpatkům. Ve všech těchto typech bot bude malá, drobná žena vypadat nepatřičně.

Klobouky jsem si nechala paradoxně na konec. Jsem ráda, že se pomalu vrací do našich šatníků. Jsou nejen „třešničkou na dortu“ našeho vzhledu, ale mají i spoustu výhod. Udělají nám dobrou službu, ale pouze tehdy, sladíme-li je se svými proporcemi. Jaký tvar klobouku k jakému tvaru obličeje, jak zvolit správnou velikost a jak ho správně nasadit? Téma klobouků je tak obšírné, že bychom jim mohli věnovat třeba příští kapitolu Školy stylu.

 

A nezapomínejte! ke Škole stylu patří i dodržování správného pitného režimu.

Češi si stále neuvědomují, že 100% džusy a pyré jsou přírodními produkty a jsou ze sta procent vyrobeny z ovoce a zeleniny, jsou bez konzervantů či barviv. 

Ovocné a zeleninové pyré jsou přírodní produkty, které mají podobnou nutriční hodnotu jako zelenina a ovoce. Obsahují cennou vlákninu, vitamíny a minerální látky, jako je draslík, vápník a hořčík. Dále jsou zdrojem energie, organických kyselin, barviv a mnohých dalších biologicky účinných látek. A co je ještě velmi důležité, je fakt, že neobsahují přidaný cukr, čili se jedná o 100% přírodní produkty.

Čtěte předchozí díly Školy stylu.