Ačkoliv jsem si všechny ženské postavy rozdělila do tří základních kategorií, ozývají se hlasy, že jeden typ mi stále chybí. Postava štíhlá, „plochá“, rovná, bez pasu a zadku. Zkrátka, takové I nebo H. I když i o těchto postavách byla v našem seriálu řeč, slíbila jsem, že se na ně podíváme trochu podrobněji.

Milá „íčka“ a „háčka“, vítejte v našem speciálu, který budu věnovat jenom vám, ženám rovným jako, s prominutím, jako pravítko. Na začátek bych vám ráda připomněla, proč jsem i vaše postavy zařadila mezi „Ypsilonky“, což se vám nelíbí, neboť se s nimi nedokážete identifikovat. Chápu vás, i když si neodpustím připomenout, že každý člověk je originál, a tvarů postav je tolik, kolik je žen. Kdybych to brala doslovně, možná by mi nestačila ani celá abeceda. Ale to byl jen takový žert na začátek a já ráda splním, co jsem slíbila.

Co je pro vás charakteristické? Vaše silueta je rovná a nevyznačuje se žádnými výraznými tvary. Šířka ramen se moc neliší od šířky pasu a boků. V tom jste shodné s postavou typu Y, lišíte se jen velikostí poprsí. Na rozdíl od „ypsilonky“ k vám byla příroda skoupá a vaše postava se podobá spíš chlapecké. Vaše boky jsou útlé, zadeček plochý a nohy rovné a relativně dlouhé. Více ZDE

Holky zlaté, co by za to jiné daly? Pokud máte i potřebnou výšku, jste prototypem modelky, protože si můžete dovolit takřka všechno. Jste typickými „věšáky“ na šaty. Promiňte mi ten výraz. Jste-li postavy spíš malé a udržíte si štíhlost, budete vypadat dlouho mladě, což také není k zahození.

Ve dvacátých letech by za takovou postavu ženy „vraždily“, dnes v době, kdy se (navzdory kritikům) stále „nosí“ hubenost, vám mnohé ženy závidí vaše proporce. Já vím, každá chce vždycky to, co nemá, ale zkuste se s tím smířit a využít svých předností ve svůj prospěch. Myslím, že je jich víc než nedostatků.

Co vám bude slušet? Přirozenost. Nesnažte se svou postavu „znásilňovat“ umělým „škrcením v pase. Jak už jsem psala u postavy Y, nic tím nezískáte, jen upozorníte na svou slabinu - neexistující pas.

Do jisté míry si můžete ženské křivky vytvořit rafinovaným střihem - nabíráním v oblasti prsů a boků, které vám částečně vytvarují vaše rovné tělo. Podmínkou je ovšem naprosto ploché břicho.

oblečení

Najděte si spíš jednoduchý styl s rovnými střihy. Současné trendy vám mají rozhodně co nabídnout. Košilové šaty s přepásáním kolem boků, šortky, vesty, overaly, úzké sukně a šaty s rozparky. Šaty s dlouhým živůtkem ve stylu 20. let. Takové nesluší žádné postavě, kromě té vaší.

oblečení

Sekne vám i většina kalhot. Od úplně úzkých, po „planďáky“. Ale spodní díly probereme později.

Doufám, že jsem vás alespoň trochu uklidnila a dodala optimismu.

Čtěte také:

 

Reklama