Škola: téma věčné a vděčné. Poněvadž do školy se chodit musí. A tak jako procházíme vývojem my, tak prochází vývojem i školy. Mění se jejich koncepce, podoba, způsob vyučování, způsob placení. Po revoluci přibyly školy soukromé, tzv. zvláštní školy se přejmenovaly na školy praktické. Prostě všechno je jinak a děti se stále učí – a my taky.

Dnes se budeme bavit o školách, o státních a soukromých. Konkrétně jaký na ně máte názor, a zda byste dítě daly, nebo už ho tam máte, třeba do cizojazyčné soukromé školy. A co říkáte na školné?

holcickaa

Když chodily do školy moje děti, byly pouze základní školy státní a pak školy zvláštní. Střední i vysokou školu už ale absolvovaly v soukromých ústavech.
Kdyby se chystaly do školy dnes, mohly by chodit na soukromou školu už od první třídy. Třeba do školy cizojazyčné, nebo zaměřené přímo na jejich talent. Bylo by jich ve třídě třeba jen deset, bylo by to tam krásné, učitelky by se jim věnovaly, naučily by se přinejmenším tři světové jazyky…
Rodiče si dnes můžou sami vybrat a zvolit, zda dají dítě na školu soukromou, nebo státní. Existují samozřejmě také školy církevní.

Podle Mgr. Patrika Kubase z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy pro soukromé a církevní školy platí u přijímacích řízení stejná pravidla a postupy jako u škol zřizovaných krajem.
Přijímací zkoušky probíhají na některých školách až do konce měsíce dubna.
Více informací se se dozvíte na stránkách Ministerstva školství ZDE.

Napište nám k dnešnímu tématu, jaký máte obecně názor na školy soukromé a na školy státní.
V čem vidíte výhody a nevýhody?

Téma dnešního dne: Školy soukromé versus státní

  • Jaký je váš názor na školy státní a školy soukromé?
  • Jsou soukromé školy podle vás jen pro vyvolené, nebo jsou dostupné všem?
  • A nevyrovná se školné ve školách soukromých pomalu už k učebním pomůckám ve školách státních?
  • Na jakou školu chodí vaše děti?
  • Pokud na soukromou, od jaké třídy? Už od první základní?
    Nebo až na střední, na vysokou?

Těším se na vaše příspěvky a taky, že se něco nového dozvím :)

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jendu ze čtenářek odměníme pěkným dárkem: Vlastivědnou knihou: Putování s knihou a meruňkovým šamponem Garnier (ten je pro děti)

ddd

Reklama