Každý z nás se občas v životě dostane do situace, kdy je bez partnera, rád by si nějakého našel, ale nemá dost příležitostí, aby se seznámil. Každý nemá na to „lovit“ mezi přáteli nebo jen tak na ulici, a tehdy přichází ke slovu seznamka. Jsou lidé, kteří se brání využít jejích služeb, ale jde o zbytečné předsudky. Radí Olga Lacina ze seznamovací agentury Date2k.

dating

1. KDYŽ DOJDOU SINGLE ZNÁMÍ

Většina z těch, kteří jsou sami a někoho hledají, samozřejmě prošla „dohazováním“ potenciálních protějšků od přátel. Někomu je to příjemné, někomu ne. Je to, stejně jako seznamka, další možnost, jak toho správného partnera potkat. Ale i okruh těchto známých je omezený.

2. ZBAVTE SE PŘEDSUDKŮ

Seznamka je pro každého, kdo se chce seznámit. Ta naše je pro ty, kteří to myslí vážně a nechtějí ztrácet čas vysedáváním na internetu, dopisováním a zjišťováním, jak to případný protějšek myslí. Seznámit se může opravdu kdokoliv. Důležitý je přístup. Doba je rychlá, a pokud jste single a jste většinu svého času v práci, pracujete na projektech a pohybujete se ve stále stejných sociálních skupinách, kde jinde byste se měli seznámit?! Budou tací, kteří budou tvrdit, že seznamky jsou pro loosery, ale looser je podle mého ten, kdo je nespokojený a nedělá nic nového, aby svoji situaci změnil. A to se netýká jen seznamování.

3. MYSLETE NA SEBE

Využít služby seznamovací agentury chce jistou míru sebeuvědomění. Vědět, že to dělám jenom pro sebe a oprostit se od názorů druhých. A možná si i říct, že v dnešní době je seznamování přes seznamku zcela normální způsob seznámení, kdy se tak seznamuje již více než třetina lidí a na Západě již do konce polovina.

4. ODDĚLTE ZRNO OD PLEV

Pokud jde o internetové seznamky s vystavenými fotografiemi a registrací za pár korun, pak je třeba být velmi ostražitý. Když se rozhodnete jít s někým, s kým se seznámíte prostřednictvím seznamky, na schůzku, všímejte si, jak jedná. Protějšek, kterému stojí za to dát šanci, plánuje společnou budoucnost ve smyslu návrhu další společné aktivity, schůzky, nadcházejícího víkendu. Zajímá se o to, co říkáte, poslouchá vás, ptá se na cílené otázky, rozebírá s vámi věci, vysvětluje. Hodně také napoví, jak se na vás dívá a to, že vás nikam netlačí.

Platí to samozřejmě oboustranně. V naší agentuře je zaručena serióznost. Máme několik cest k prověření klienta, jsou to například: úvodní setkání s koučem, setkání s psychologem a v neposlední řadě zpětná vazba ze setkání s protějškem.    

5. CO ČEKAT OD PRVNÍ SCHŮZKY

Pokud už jste překročili rubikon, zda využít nebo nevyužít služeb seznamovací agentury, a míříte na první schůzku, je důležité mít otevřenou mysl, být pozitivně naladěn a otevřený všemu, zbytečně nemít přehnaná očekávání, protože partner nemusí být takový, na jaký „standard“ jste zvyklí z minulých vztahů. Musíte to brát jako pokus, který může vyjít, ale také nemusí. Rozhodně k rande nepřistupujte s tím, že teď zaručeně potkám osudového partnera, protože tohle nikdy nemůže vyjít a vždy je z toho jen zbytečné zklamání.

Kdo je Olga Lacina

Olga Lacina

Olga vystudovala Andragogiku a Vzdělávání dospělých a pracuje jako vztahový kouč v seznamovací agentuře Date2k. Na život má ze své podstaty i díky svým zkušenostem pozitivní pohled, který předává dál. Trpělivým nasloucháním, svým klidem a pohledem na vyslechnuté příběhy pomáhá klientům pochopit a najít jejich cesty, témata. Email: olga@date2k.cz