V předchozích dílech jsme se zaměřili na seznamování prostřednictvím seznamovací agentury a na to, co dělat a čeho se vyvarovat na první schůzce. Dneska si řekneme, jak postupovat, pokud protějšek „uspěje“ a vy se rozhodnete s ním randit. Radí Olga Lacina ze seznamovací agentury Date2k.

date

1. KVĚTINA NEURAZÍ, DÁREK ZARAZÍ

Někteří pánové jsou trochu hrrr a nejraději by ženu zasypali dary hned na první schůzce, a na druhou už by nejraději přinesli prsten. Což není právě nejvhodnější taktika, protože tím tak trochu říkají: Koupím si tě. Samozřejmě mohou být ženy, na které to zafunguje, ale ty budou v menšině. Dokud se nebude jednat o skutečný vztah, obecně platí, že pánové zvou dámy na kávu, na skleničku, na procházku nebo na večeři. Prezentuje je výběr místa setkání. Pokud chtějí přinést ženě květinu, mohou, ale neměla by to být přespříliš veliká kytice. Maximálně tři květy. Zkrátka: dárky se nenosí, květina občas, ta dámu potěší vždy.

Čtěte také:

2. STOJÍ TO ZA TO?

Jak dlouho trvá, než zjistíte, že se vám protějšek opravdu líbí? To může být rychlé. Může to být úplně první dojem. Jedna moje klientka mi nedávno popisovala její setkání. Proběhlo na parkovišti před parkem, kam šli s protějškem na procházku. „Viděla jsem ho, jak vystupuje u auta, pomyslela jsem si vysoký a štíhlý muž. Pak ke mně přicházel a usmál se. A pak promluvil. Řekl možná pět vět a bylo to. Motýli.“ Na moji otázku, co říkal, řekla, že vůbec neví. I to se někdy stává. Stejně jako to, že na první sympatii, kdy se vám s tím člověkem příjemně povídá, navazuje to, že se smějete v podobných momentech, začnete se doplňovat ve vyprávění a pak zjistíte, jak je ten člověk hezký zevnitř. Každý je nastavený jinak, ale všeobecně lze říci, že pokud si na třetí schůzce stále nejste jisti, zda dotyčného chcete znovu vidět, nebude to ten pravý.

3. OPATRNÝ POLIBEK

Jsou lidé (převážně muži), kteří se snaží o polibek už na konci první schůzky. Pokud to vyplyne z toho, že jste si oboustranně opravdu sympatičtí a nastane chvíle, která jinak než polibkem končit nemůže, pak je samozřejmě polibek přípustný. Ale problém je, že každý máme „toleranci polibku“ nastavenou jinde, a tak bychom měli být na prvních schůzkách zdrženlivější. Společenské polibky na tvář při pozdravu s podáním ruky mohou, podle mne, proběhnout už při loučení na první schůzce. Je to společenské a vy vidíte, zda se partner k tomuto chystá anebo vám jen podá ruku. Pokud jde o druhou schůzku, je jasné, že obě stany projevily vzájemné sympatie a tak mi přijde přirozené, když se takto i pozdravíte. Ale jak už bylo řečeno, jde o velmi individuální věc. Někomu trvají i takovéto doteky déle a potřebuje na ně čas, pro jiného je to běžný pozdrav.

4. INTIMNOSTI

A když už dojde na polibek, přijdou na řadu i intimnější doteky. Zase většinou platí, že muži jsou nedočkavější než ženy, a zase platí, že je někdy lepší počkat než se o „to“ snažit za cenu ztráty poctivě nabytých sympatií. Protože nic ženu neodradí od potenciálního vztahu víc, než dotěrný muž. Pokud jde o intimní doteky (ale toho lehčího rázu), obecně se v dnešní době jeví třetí schůzka jako adekvátní. Záleží samozřejmě na tom, jak probíhaly předešlé schůzky, jak se pár za tu dobu opravdu poznal, kolik reálného času již spolu strávili, ale hlavně - jak si za tu dobu rozumějí, důvěřují, jak na sebe navzájem působí a přitahují se. Ale opět doporučuji být velmi sensitivní na signály protějšku, který nemusí vyznávat stejné „tempo“ posunu vztahu. Pro někoho je čas na intimní sblížení na třetím rande, pro někoho až na desátém.

5. VZTAH

Pokud jste došli s protějškem až sem, pokud si rozumíte, máte podobný pohled na svět a na život, a pokud se těšíte na každé další setkání a společně strávený čas, pak vám lze jen popřát hodně štěstí a té krásné „práce“, kterou je udržování vztahu.

Kdo je Olga Lacina

Olga Lacina

Olga vystudovala Andragogiku a Vzdělávání dospělých a pracuje jako vztahový kouč v seznamovací agentuře Date2k. Na život má ze své podstaty i díky svým zkušenostem pozitivní pohled, který předává dál. Trpělivým nasloucháním, svým klidem a pohledem na vyslechnuté příběhy pomáhá klientům pochopit a najít jejich cesty, témata. Email: olga@date2k.cz

Reklama