Společnost Škoda Auto propustí nebo kázeňsky potrestá asi 950 zaměstnanců kvůli e-mailu, který si mezi sebou posílali. V něm je zobrazena údajně nezletilá školačka v sexuální scéně, uvedla to zpravodajská televize Z1.

Zaměstnanci mladoboleslavské automobilky si video mezi sebou přeposílali firemní poštou. Kvůli původu videa je vyšetřovala i policie, případ ale nakonec odložila. Podle mluvčího Škody Auto Jaroslava Černého rozesíláním videa došlo ze strany zaměstnanců k hrubému porušení pracovní kázně. Černý odmítl, že by nevhodný e-mail mohl být záminkou k propouštění zaměstnanců z důvodu ekonomické krize.

Vím, že se to týká hodně lidí. Dostávají postihy. Je to hrubé porušení pracovní kázně. Jsou tam výpovědi, strhávání osobních ohodnocení a tak dále,“ řekl televizi Z1 zdroj, který si přál zůstat v utajení. „Bylo mi řečeno, že dostanu výpověď kvůli tomu, že jsem tento e-mail přeposlal,“ uvedl další zaměstnanec Škody Auto. Podle zdrojů Z1 má být potrestáno 950 lidí, mluvčí Škody to ale nepotvrdil.

E-mail s dívkou, která se na videu natočeném na mobilní telefon chlubí svými sexuálními zkušenostmi, se na Mladoboleslavsku na začátku roku rozšířil mezi stovkami lidí. Školačka se v klipu svléká a předvádí masturbaci na školní lavici. Případ ve Škodě Auto odstartovalo trestní oznámení ředitele osmé základní školy v Mladé Boleslavi Milana Poslta. Dívka totiž měla být podle e-mailu žákyní devátého ročníku jeho školy a podle policie informaci o tom, že dívka do školy chodila, dopsal do e-mailu právě jeden ze zaměstnanců Škody Auto. Ředitel ale takové tvrzení odmítá, dívka podle něj nikdy nebyla žačkou školy, a ani natáčení videa neproběhlo v žádné ze tříd.

Reklama