Je tedy deodorant špatný pro naše zdraví?


Podle některých odborníků to tak opravdu může být. Pojďme se blíže podívat na to, jak může tradiční syntetický deodorant ovlivnit naše zdraví a proč jej vyměnit za deodorant přírodní. Zároveň jsme vybraly dva, které si umí se zápachem poradit stejně, jako jejich kolegové s chemickým složením.

Jedním z nejrozšířenějších důvodů, proč někteří odborníci tvrdí, že jsou antiperspiranty škodlivé, je ten, že obsahují hliník. Ten může dočasně zabránit pocení, ale zároveň je spojován s rakovinou prsu u žen a s Alzheimerovou chorobou. Protože se antiperspirant aplikuje do podpaží, tedy do blízkosti lymfatických uzlin, může být jeho použití riskantní. Druhá část odborníků však tvrdí, že tak malé množství hliníku tělu ublížit nemůže. Ať je to tak či tak, tady jsou důvody, proč je dobré přejít na přírodní deodorant.

Zdroj fotografie: Shutterstock


1. Přirozenější detoxikace

Chemické deodoranty mají tendenci ucpávat póry a ztěžují tělu přirozenou detoxikaci. Když použijete přírodní deodorant, umožníte tělu, aby se potilo přirozeně, což pomáhá zbavit se toxinů. Nepotit se vůbec není zdravé.


2. Esenciální oleje jsou pro tělo přínosem

Místo vůně obsahují přírodní deodoranty éterické oleje. Tělo tak vstřebává výtažky z eukalyptu, levandule, měsíčku a dalších zdraví prospěšných látek.


3. Žádné žluté skvrny

Vadí vám, že se na vašem tričku občas objeví žluté skvrny, které nelze vyprat? Tak ty jsou způsobeny právě již zmiňovaným hliníkem. Většina přírodních deodorantů se z oblečení dobře vypere a vaše bílé věci budou beze skvrn.

4. Přírodní vůně

Ftalát je běžná chemikálie vyskytující se ve vonných výrobcích a může negativně ovlivnit naše zdraví. Protože zákony nevyžadují, aby značky zveřejňovaly na etiketě to, jaké je složení parfémů, mohou běžné deodoranty obsahovat takových chemikálií řadu. Přírodní deodoranty obsahují místo chemie éterické oleje.

My jsme si po skoro tříměsíčním testování vybrali jako oblíbence tyto dva přírodní deodoranty. Nobilis Tilia se šalvějí je určen pro nadměrné pocení a opravdu mu dokáže zabránit. Kromě šalvěje obsahuje i výtažek z citrónu, takže příjemně svěže voní. Nejkrásnější vůni však má přírodní minerální deodorant od Manufaktury, který také spolehlivě, ale zároveň přirozeně zabrání pocení a k tomu něžně voní.

Čtěte také:

Reklama