pedikúra

Současné počasí tomu sice moc nenasvědčuje, ale doba sandálů, páskových střevíčků a žabek je tady. Tak sklopte zraky ke svým „nahatým“ prstíkům a podívejte se pořádně, co vystavujete. Je na vaše nohy a nehty hezké pokoukání? Pokud ne, měla byste se nad tím vážně zamyslet a honem něco udělat. Hrubé paty a nevzhledné nehty zrovna nejsou vaší nejlepší vizitkou. Že si toho nikdo nevšímá? Abyste se nedivila! Kvůli vám (samozřejmě i kvůli sobě) jsem si dělala soukromý průzkum a zjistila jsem, že muži naše holé prsty sledují. A rádi. Tak si nenechte pokazit dojem, když pro nápravu stačí tak málo.

Objednejte se na pedikúru a nechte se hýčkat profesionálem. Nebo si ozdravnou a zkrášlující proceduru udělejte doma sama. Nohy vás nosí celý život, tak si trochu pozornosti snad zaslouží, ne?pedikúra

Jak postupovat?

Nejprve jim dopřejte teplou koupel, díky níž snáze odstraníte ztvrdlou kůži. K dostání jsou různé speciální přípravky, třeba s mořskou solí, bylinkami a minerálními látkami. S odolnější kůží na patách si snadno poradí pemza. Pokud chcete dosáhnout dokonalosti, můžete pokračovat peelingem, který pokožku nohou krásně zjemní a vyhladí.

Pak přijde na řadu stříhání a pilování. U stříhání se na chvilku zdržíme. Stříháte si nehty na nohou správně?

Zeptala jsem se odbornice, pedikérky Jany Štrausové:

Do obloučku, nebo rovně?
Ke každému zákazníkovi přistupujeme individuálně. To se týká i stříhání nehtů. Záleží na tvaru nehtu, ale většinou doporučujeme stříhat nehty do roviny, aby se předešlo jejich zarůstání, které je velmi bolestivé.

Jak krátké?
Opět záleží na přání klienta. Poslední dobou a zvláště v létě je trendem francouzská pedikúra, a ta více vynikne na malinko delších nehtech. Ale dá se provést i na úplně krátkých a vypadá to velmi dobře.

Stříhat, nebo zatlačovat kůžičku kolem nehtu?
Zastřiháváním kůžička tvrdne. My doporučujeme zatlačování. V salonu k tomu používáme speciální „ tužtičku“ s olejíčkem. Další možností je brusná frézka.

Na závěr nohy osvěžíme hydratačním krémem nebo chladivým gelem.

Když máme nožky jako batole, můžeme začít s krášlením. Jdeme lakovat. Já nevím, jak vy, ale bez nalakovaných nehtů na nohou bych do otevřených bot nevlezla. Možná je to nějaká úchylka, ale připadala bych si jako nahá.

pedikúra

Barvu vybírám podle nálady, oblečení, ale i odvahy. Jsem dost konzervativní, u barev laku na rukou volím jen velmi nenápadné odstíny, zato v barvách laků u nohou ráda experimentuji. Dokonce jsem si troufla i na černou a tyrkysovou. Ta vzbudila obzvlášť pozornost (k mému zklamání spíš nelibou). Prý to vypadá, jako když mi na nohu spadla cihla.

nohaPoslední dobou jsem vyzkoušela i výše zmiňovanou francouzskou pedikúru, která stejně jako na rukách vypadá pěstěně a kultivovaně. Vřele doporučuji.

nohyNo a když máte krásně upravené, samozřejmě depilované nohy a nalakované nehty, můžete si je dozdobit různými řetízky, náramky (no spíš bych je nazvala „nákotníky“)a prstýnky.

A ještě jedna rada na závěr. Náplast, byť by byla s hezkým obrázkem, patří spíš mezi módní trapasy. Když už jste si „pořídila“ puchýř a bez náplasti se neobejdete, kupte si v lékárně neviditelnou. Mimochodem, jakou s ní máte zkušenost? Podle mě nevydrží ani sto metrů chůze.

Jak si krášlíte nohy do letních sandálů? Děláte si pedikúru doma, nebo se raději svěřujete do péče odborníků? Stříháte si kůžičku, nebo ji zatlačujete? Stříháte si nehty do obloučku, nebo rovně? Jaké barvy laků používáte? Krášlíte si nohy i jinými ozdobami?

toe