Vím, že asi nejsme sami, ale v naší rodině už se stalo tradicí, že se pod stromečkem marně shání dárek nebo naopak je nalezen až při jarním úklidu skříní a celou dobu nikomu nechybí.

 

Když jsem byla malá a na Ježíška věřila, bylo mi záhadou, jak to, že jsme našly se ségrou

Člověče, nezlob se až ráno po Štědrém večeru. Večer jsme se sice radovaly z pyžam, košilek

a postýlky pro pannu – tu jsme dostaly společnou, ale panenku jsme měly každá svou. Asi nás rodiče chtěli prověřit naši vzájemnou lásku, ale Člobrda tam určitě večer nebyl. Naši řekli, že se Ježíšek asi vrátil, protože možná některé děti nebyl hodné, tak dal dáreček navíc  nám. My jsme trochu brblaly, že radši mohl přidat další postýlku, ale těšilo nás, že jsme byly přiřazeny k těm hodným.

 

Když jsme bydleli pár let po svatbě s rodiči, naše dcerka byla děsná všudybylka a nějak

vypátrala, že babička má ve své ložnici krásnou tabuli na kreslení. Moje maminka ji uklidnila

s tím, že tabule je určená pro naši neteř Andrejku, i když samo sebou byla pro dcerku.. Strávili jsme krásný Štědrý večer, další vánoční den přijeli příbuzní s Andrejkou a na závěr návštěvy naše malá zaperlila: „Babičko, a kdy dáš Andrejce tu tabuli?“ Zůstali jsme jako opaření, protože jednak jsme pochopili, že Ježíšek zas měl chaos v dárcích a honem jsme museli něco pěkného dát Andrejce, aby jí to nebylo líto. Naše holka měla superpamatováka už v necelých třech letech. Z tabule byla nadšená, i když ji neměla pod stromečkem a ráda na to vzpomíná.

 

Pár let na to jsem moc toužila po kabelce ve tvaru kufříku. Rodiče mi ji koupili k Vánocům, zabalili, schovali a dali někdy v březnu.

 

Vloni  to vyvrcholilo tím, že dceři, která přiletěla domů 23. prosince na Vánoce z USA, zůstaly oba kufry někde v Miláně, Ježíšek chtěl asi nadělit dárky pro nás někomu hodnému

v Itálii. Marně jsme dceru utěšovali, že jsme moc šťastní z její přítomnosti a na dárcích nesejde, obrečela to, bombardovala letiště dotazy a světe, div se, kufry jí dovezli na Štědrý den v podvečer.

 

Co asi zašantročí Ježíšek letos? Už teď jsem napnutá.

 

reditelka


Tak u nás zapomnětlivý Ježíšek nebyl, každopádně Žena-in zapomnětlivá není a proto vám nadělí 500 bodů.