Dobrý den všem,

Je to už několik let, co jsem se s přítelem vydala na naši první společnou dovolenou. Původně jsme měli jet na mlýn Brejlov na Sázavě, ale protože ten rok byly velké povodně, rozhodli jsme se jet na Slovensko. Neměli jsme zařízené žádné ubytování, jeli jsme vlastním autem jen tak.
Nemám ráda takové nepřipravené akce, nerada jezdím někam, kde to neznám, navíc, když tam nemám ani zajištěnou postel. Ale jako zamilovaný blázen jsem souhlasila, a tak jsme jeli jen tak. Partner je vášnivý rybář, a tak jsme jeli na Sľnečné jazerá. Při příjezdu na místo nás vítalo sluníčko a já už se pomalu začínala těšit na dny proležené na pláži vedle milovaného rybáře.
Jenže, hned zkraje první problém.
Samozřejmě jsme nemohli najít ubytování, všechny cenově dostupné hotely byly obsazené. Ten rok se tam totiž přijelo rekreovat mnohem více Čechů než obvykle. Když už jsem hledání volné postele začala vzdávat, nabídla se nějaká paní, že nám může pronajmout pokoj ve svém domku. Když si na to dneska vzpomenu, ještě mi běhá mráz po zádech.
Pokojíček byl sice zařízený vším důležitým, přes chodbičku bylo i wc a koupelna a malá kuchyňka. Chybička ale byla v tom, že ten pokojíček byl vybudovaný ve sklepě domku. Jediné okýnko, které do něj vedlo, mělo rozměry asi 30 x 15 cm a bez rozsvíceného lustru se v pokoji prostě nedalo být. Jen proto, abych měla kam složit hlavu, jsem s tímto pokojem souhlasila, a tak jsme se nastěhovali. Pořád jsem si říkala, že stejně budeme celý den u vody, tak na to přespání to vydržím.
Nakonec jsme u vody opravdu byli, protože hned druhý den ráno se obloha zatáhla a celý týden nás provázely husté deště a zima. Dovolenou jsme nakonec strávili ježděním po bratislavských nákupních centrech, sledováním zpráv o záplavách a hraním karet ve studeném sklepním pokojíčku.

V den odjezdu samozřejmě sluníčko zase vylezlo. Nutno dodat, že dnes už bych s takovým ubytováním nesouhlasila a raději bych si koupila stan. Můj dnes již manžel pořád rád cestuje bez zajištěného ubytování a já se snažím, seč můžu, mu tento způsob cestování vymluvit. Naše další dovolená v Chorvatsku již proběhla mnohem lépe, dopředu zamluvený apartmánek byl příjemný a moře průzračné.
Letošní dovolená bude na maltě a zlatých pískách, neboť jsme získali byteček a budeme zařizovat a přestavovat a malovat a …………

slonbidlo


Milá slonbidlo,
už jsem vám chtěla opravit malá písmena na velká....
Mimochodem, rekonstrukce domu je také velké dobrodružství.
Držím vám palce
Reklama