Dnes ráno jsem cestova EC vlakem do Brna a protože cesta trvá si hodinku, zakoupila jsem si na nádraží časopis "tina". Zde jsem narazila na článek" Trénink pro váš mozek". A protože se mi někdy stává, že jdu třeba do ledničky a  když ji otevřu, tak nevím pro co, musím se vrátit zpět a pak mi to dojde,cože jsem to vlastně chtěla ,tak jsem si tento článek s chutí přečetla.

Správná strava:rostlinné oleje, hodně zeleniny, ořechy, ovoce, ryby, sklenka červeného vína denně.To je výborné, pomyslela jsem si, tak to si  budu muset také každý den dát sklenku červeného vína, mám ho docela ráda. A když mi pomůže na zdravou mysl, proč ne? Dobrým bodyguardem pro šedé buňky je také káva, píše se v článku. Tu si také denně s chutí dám! A ne jenom jednu.

Když jsem v odpoledních hodinách dorazila domů a podívala jsem se na internetový magazín s tématem recept na dlouhý život, nedá mi to, abych se právě o tomto článku nezmínila,vždyť právě ta dobrá mysl pro  dlouhověkost je hrozně důležitá.

Sama si myslím, že každý máme někde nějakou tu svíčku, která nám  hoří a počítá náš čas.Je to na tomto světě snad jediné spravedlivé, co si nemůže nikdo koupit nebo naplánovat.

Ale přeci jenom si můžeme trochu ten život zpříjemnit. Určitě životosprávou a také dobrou náladou,nestresovat se, dívat se na vše s nadhledem. A také pohyb, dle mého názoru, je důležitý.Ale jsme schopni opravdu ovlivnit svoji dlouhověkost? A co naše geny, ty v tom určitě hrají také velkou roli.

Mám kamarádku, která se už osm let stará o svoji  ležící maminku, které je už přes 80 let, nechodí, nemluví a je závislá na své dceři. Obdivuji houževnatost mé kamarádky, že maminku nedala někde do ústavu a že se o ni stará sama, přesto, že má svoji rodinu. Věřte mi, že tohoto bych se dožít nechtěla.Být  nepohyblivá a odkázána na pomoc druhých.

A tak si říkám, hlavně se nerozčilovat, mít radost z maličkostí a také udělat radost svým blízkým, třeba jenom drobností, která je potěší. Protože rozdávat radost,lásku a hlavně mít přátele, rodinu a mít pro koho  žít, to je důležité. A doufat, že třeba ta moje  svíčka vydrží ještě nějakou tu chvilku hořet.A hlavně nezapomenout na tu sklenku červeného vína denně,je známo, že Francouzi popíjejí vínečko a věk se jim prodlužuje. Tak proč to nezkusit?

Věra M.

Text nebyl redakcí upraven.

Dneska si to vínko snad dám :-)

Piště nám svoje rady, tipy a triky pro dlouhý život na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Reklama