obklad

Až budete přemýšlet o rekonstrukci kuchyňské linky, zapomeňte na zastaralé dlaždičky a pořiďte si moderní skleněný obklad.

Skleněné obklady jsou čím dál oblíbenějším prvkem v moderních kuchyních. Důvodem je především jejich velká odolnost, díky níž je obložení ideální do namáhaného prostoru za kuchyňskou linkou. Výhodou skleněného obkladu je vedle moderního designu a neomezené barevné škály především jeho výborná omyvatelnost a odolnost vůči nejrůznějším čisticím prostředkům.

obklad

Obklad z velkých formátů odstranil z kuchyně problém zamaštěných spár mezi dlaždičkami. S barevným sklem je možné udržovat kuchyň skutečně čistou.

Poprvé jsem skleněný obklad viděla u své kamarádky, která si rekonstruovala byt, a musím uznat, že se mi líbil mnohem víc než běžně používané dlaždičky. Kuchyň působila celistvěji, čistěji a mnohem moderněji.

Skleněné obklady se prý dají využít i jako rodinná nástěnka. Lihovou fixkou můžete nechat vzkaz, nebo si sepsat seznam nákupů. Nápisy a malůvky se pak dají krásně setřít hadříkem a kuchyň je zase bez poskvrnky.

obklad

Přiznám se, že mě její kuchyň nadchla natolik, že přemýšlím o změně. Ale ten plán pořídit si také skleněný obklad mám spíš jen v hlavě, představa sekání šestimetrového obkladu mě zrovna neláká.

Má skleněný obklad vůbec nějaké nevýhody? Ačkoliv je sklo silné a odolné, nedoporučuje se na obložení stěny za plynovým sporákem, protože zde dochází k příliš prudkým změnám teplot, které bývají hlavní příčinou prasknutí skla.

Co vy na to, milé ženy-in? Pořídily byste si skleněný obklad do kuchyně?

Foto: Amirro

Soutěž: bílá

Reklama