Sklárny Crystalite Bohemia otevřou své brány veřejnosti letos již podruhé, a to v sobotu 23. září u příležitosti Svatováclavské pouti, která se koná ve městě Světlá nad Sázavou. Zájemci budou mít příležitost shlédnout dvě nejmodernější linky na výrobu nápojového skla a také jeden z největších tavicích agregátů s kapacitou kolem 45 tun skloviny denně, který tyto vysoce výkonné linky zásobuje. Novinkou pro veřejnost bude i rekonstruovaná linka L5, k níž přibyl také nový velkokapacitní tavicí agregát a další, moderní stroje na opracování nápojového skla.

Den otevřených dveří nabídne vedle bezplatných komentovaných prohlídek také možnost občerstvení a zejména výprodej výrobků značky Crystalite Bohemia za zvýhodněné ceny v několika prodejních stáncích v areálu skláren a v podnikové prodejně. Na prohlídky není potřeba se registrovat předem, exkurze zabere zhruba hodinu a jsou vhodné i pro děti. U příležitosti Dne otevřených dveří navštíví sklárny kolem pěti tisíc lidí.

dd

kd

sklarny

55

sklo

Den otevřených dveří navazuje na tradiční Svatováclavskou pouť, která se každoročně koná ve městě Světlá nad Sázavou vždy okolo svátku Svatého Václava. Pouť zahrnuje jak zábavné atrakce pro malé i velké, tak i řadu dalších akcí, například prohlídky historického podzemí a další doprovodný program.

O společnosti Crystalite Bohemia s. r. o.:

Společnost Crystalite Bohemia s.r.o. je vlastníkem skláren ve Světlé nad Sázavou a v Květné (Strání). Sklárny Světlá nad Sázavou se zaměřují na linkovou výrobu nápojového a dekoračního skla, ve sklárně Květná se vyrábí ruční sklo a probíhá tu i dekorace výrobků z obou závodů. Celkově Crystalite Bohemia zaměstnává přes 980 lidí a generuje obrat přesahující miliardu korun. Své výrobky exportuje do 82 destinací celého světa. Sklárna v Květné zahájila svou výrobu již v roce 1794 a je tak nejdéle fungující sklárnou na našem území. Majitelem společnosti Crystalite Bohemia s.r.o. je pan Lubor Cerva.

Reklama