Příznivci hororů jistě dobře znají dnes již proslulou řadu krvavých filmů s názvem Saw. Již pátý díl tohoto hororu úspěšně vkročil do našich kin. Přestože geniální vrah Jigsaw, kterého ztvárnil Tobin Bell, zemřel i se svou žákyní Amandou již na konci třetího dílu a na začátku dílu čtvrtého byla detailně znázorněna jeho pitva, ukáže se i v šestce.

Režiséra Darrena Lynn Bousmana, který se na prvních třech dílech podílel, vystřídal David Hakl - dříve výtvarník a asistent režie. V současnosti už je potvrzeno, že produkční a distribuční společnost Lionsgate podepsala se scenáristy smlouvu i na šestý díl Saw. „Skládačkový“ vrah tedy příští rok znovu udeří.

Jestliže se vám při pohledu na krev dělá nevolno, do kina raději nechoďte. Děj filmu se ve všech dílech odvíjí od touhy hlavní postavy naučit lidi vážit si života za použití poněkud zvrácených prostředků. Tuto lekci dosud téměř nikdo nepřežil. Jigsaw své oběti nezabíjí, zařídí to taky, aby se zabily samy, a to tím nejbizardnějším způsobem. Aby se ze své pasti dostaly, musí splnit nelehký úkol. Zmrzačit se, zabít někoho jiného a podobně. Když čas vyprší, ozve se tajemné „hra skončila“ a pasti se dají do pohybu. Tělo oběti je nejčastěji rozerváno na kusy a tvůrci filmu si dali vždy záležet, aby tento pohled divákovi naservírovali i s nejmenšími detaily.

Série hororových filmů Saw se zařadila mezi neúspěšnější snímky tohoto žánru. Přes relativně nízký rozpočet prvního dílu („pouhých“ deset milionů), který se ve větší části odehrává v jediné místnosti, vynesl několikanásobně tolik - 55 milionů. Druhý díl by finančně ještě méně náročný, ale ve své domovině v tržbách vynesl 88 milionů. Celosvětově vydělala tato série více než půl miliardy amerických dolarů.

Líbí se vám Saw? Byla jste už v kině na pátém díle?

Reklama