Počasí jako na houpačce. Ještě o minulém víkendu jsme si mohli užívat letního počasí a vysedávat venku. Dnes se přes uplakaná okna díváme, jak osiřelá zahradní posezení skrápí déšť a ničí jeho lak.

Nejlepším řešením do proměnlivého počasí je skládací nábytek, který můžeme bez větších problémů uklidit a opět rozložit, až se vyčasí. Velkou výhodou je nejen jejich snadné přemísťování, ale i malá náročnost na místo.

Skládací židličky a stolky v nás vyvolávají různé vzpomínky. Nůžkové židle v kombinaci dřeva a kovu byly typickým nábytkem letních restaurací. Dnes už jsou vidět jen sporadicky jako oprýskaná připomínka nostalgických časů.

Dalším a mnohem masovějším vzorem skládacího nábytku byl starý dobrý camping. Pamatujete? Na rozdíl od prvního byl výdobytek moderní doby z lehkého hliníku a umakartu, tedy funkční, lehký, dobře skladovatelný. Ale nijak hezký.

Za zmínku stojí skládací nábytek v kombinaci dřevo (eventuálně bambus) a plátno. Pochází z koloniálních dob. Od klasických polohovacích lehátek až po tzv. režisérská křesílka, která zažívají velkou renesanci.

Který nábytek je vám nejsympatičtější? Vybrala byste si?

Foto:Butlers

Čtěte také: