image.jpgFoto: Shutterstock

Devět údolních středisek (Brixen im Thale, Ellmau, Going, Hopfgarten, Itter, Scheffau, Söll, Westendorf a Kirchberg) jsou zároveň nástupní místa, kde můžete pohodlně začít váš den na lyžích. Jedna z 83 moderních lanovek vás vyveze na kopce a pak už můžete projezdit na jeden jediný skipas 270 kilometrů sjezdovek, které jsou dokonale připravené pro váš sportovní zážitek. Zábavu zde ale najdou i úplní začátečníci či rodiny s dětmi. 

SkiWel Tour – žádnou ze sjezdovek nemusíte jet dvakrát…

Pokud chcete vyzkoušet jedinečnou tour, vydejte se po směru hodinových ručiček (zelené značení), nebo naopak proti směru hodinových ručiček (oranžové značení) a užijte si rozmanitost sjezdovek. Pokud vás ale lyžování omrzí, můžete se spolehnout na kyvadlovou dopravu, která vás zaveze zpět k vašemu bydlišti.

63d3c43d5f4e1image.jpgFoto: Theresa Aigner

Ranní či večerní lyžování?

Ranní ptáčata mohou vyrazit na sjezdovku již o půl osmé. Lanovky v Brixenu im Thale a Westendorfu jsou v provozu již od 7:30, a to bez příplatku. Přivítejte východ slunce na dokonale upravených sjezdovkách. Nebo to udějte přesně naopak. Užijte si třeba wellness a na lyže vyrazte až po setmění. Ve SkiWelt Söll na vás čeká se svými 10 kilometry osvětlených sjezdovek největší večerní lyžování v Rakousku, což je opravdu velký zážitek jet po čerstvém manžestru... Večerní lyžování je otevřeno až do března vždy od středy do soboty v čase od 18:30 do 21:30. Více informací najdete zde

Jídlo na každém kroku

Svačinky nechte doma. Na svahu trpět hlady rozhodně nebudete. Všechna údolí jsou doslova poseta restauracemi a chatami s občerstvením. Těšit se můžete na milou obsluhu i tyrolskou kuchyni té nejvyšší kvality. Většina rodinných restaurací, kterých je na 80, si velkou část surovin produkují sami a na konečném výsledku je to velmi znát. Odpočinout si můžete na slunných terasách, ale zažít můžete i oběd na otáčivé ploše (Gipfelalm Hohe Salve), kdy si vychutnáte panoramatický pohled na alpské vrcholky ze všech stran.   

Více informací hledejte: www.skiwelt.at

skiwelt-logo-4c-2.jpg