Ve Skiareálu Plešivec najdete devět sjezdových tratí o celkové délce 12 km. Všechny sjezdovky jsou dostatečně široké a profesionálně upravené. Samozřejmostí je umělé zasněžování všech tratí po celou zimní sezónu a osvětlení některých sjezdovek pro večerní lyžování.
ple1.jpg

Areál nabízí pět modrých sjezdovek pro rekreační lyžaře a rodiny s dětmi, nejdelší má délku 3230 metrů. Pro zkušené lyžaře jsou připraveny dvě červené a dvě náročné černé sjezdovky. Součástí areálu je největší dětský park v ČR se čtyřmi pojízdnými pásy. Kapacita dětské školy a školky je 200 dětí, výuku a dozor zajišťují zkušení instruktoři. Pro nejmenší návštěvníky je v dětském parku připravena řada atrakcí, mezi které patří horský kolotoč, umělý tunel ve tvaru velké houby, překážky figurín zvířat, několikametrový had pro nácvik oblouků, umělé schody a řada dalších. Přepravu lyžařů v areálu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky, každá s kapacitou až 2400 osob za hodinu. Dále jsou v areálu dva přibližovací vleky a čtyři zmíněné pojízdné pásy v dětském parku.
ples1.jpg

Návštěvníci mohou zdarma využívat dvě velkokapacitní parkoviště. První se nachází u nástupní stanice ve Pstruží a druhé u bistra Chalupa nedaleko dětského centra pod vrcholem Plešivce. Ze vzdálenějších parkovacích ploch zajišťuje přepravu lyžařů skibus. Moderní lyžařský areál nabízí dvě půjčovny značkového lyžařského a snowboardového vybavení, testovací centrum světových značek Atomic a Salomon, lyžařskou školu i školku a profesionální skiservis.
ples2.jpg

Přímo na vrcholu Plešivce se nachází historická rozhledna, horská restaurace a hotel stejného jména. V sousedství vyrostl moderní wellness hotel Orion se špičkovou restaurací Na Nebi, která poskytuje úžasný výhled na panenskou přírodu a panoramata Krušných hor, prostornou terasu a letní zahradu. U nástupní stanice ve Pstruží je apres-ski bar U Dostyho, restaurace Fabrika Art v hotelu Zelené Údolí a bistro Stodola. U dětského centra pak bistro Chalupa a přímo na jednom ze svahů velice oblíbený Skibar.
ples3.jpg

Otevírací doba: 09:00-16:00
web: www.skiarealplesivec.com

foto: www.ceskojede.cz