Středisko díky ní vstupuje do nové etapy – poprvé nabízí sjezdovky všem typům lyžařů. Lubák se proměnil v moderní snowpark Freestyle Area. Večerní lyžování a časomíra premiérově na nové Spodní Šanci. Cenově drží úroveň nejlevnějšího TOP lyžařského areálu v ČR.

hory

Největší lyžařský areál na české straně Šumavy Ski&Bike Špičák nabídne v nastávající zimní sezoně jako největší novinku sjezdovku pojmenovanou Spodní Šance. Ocení ji především rodiny s dětmi nebo méně pokročilí lyžaři. Dlouhá je 650 metrů s šířkou alpských parametrů mezi 70–120 metry, s mírným sklonem a optimálním profilem vhodným především pro začátečníky. Díky osvětlení se sem z Lubáku přesune i večerní lyžování. Na části nové sjezdovky byla instalována i časomíra a každý si může změřit, jak rychle projede vytýčenou slalomovou trať.  

Středisko díky novému vleku na Spodní Šanci zvýší svoji přepravní kapacitu o 1200 lidí za hodinu na celkových 7550. Do letošní zimní sezony tady investovali cca 12 milionů Kč (z toho do vleku 8 mil.). „Startujeme tím novou etapu areálu, protože vlekem obsloužená rodinná sjezdovka nám dosud chyběla. Nyní dokážeme nabídnout tratě horytypově vhodné pro všechny skupiny lyžařů či snowboardistů. Od nejprudší sjezdovky v ČR Šance, přes několik rozmanitých sportovní tratí až po příjemné a pohodové svezení,“ říká k nejmarkantnějšímu vylepšení nabídky spolumajitel a provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.      

Jásat mohou i milovníci snowparků. Sjezdovka Lubák se totiž přes léto proměnila ve zcela nový snowpark Freestyle Area Špičák. Na starosti ho bude mít specializovaná firma se zkušenostmi z alpských středisek. Nabídne „lajny“ jak pro experty, tak i pro méně zdatné jezdce včetně dětí, kteří si vše budou chtít třeba jen vyzkoušet. “Za samozřejmost bereme, že jsme opět vylepšili zasněžování sjezdovek a celkově zase o něco zmodernizovali naší infrastrukturu. Myslím, že jsme díky všem novinkám a vylepšením pro lyžaře zase o něco atraktivnější “ uvedl V. Kasík.

Příští rok na Špičáku plánují otevření nového parkoviště. “ Konečně se podařilo změnit územní plán, začali jsme s přípravnými pracemi a v roce 2014 ho dokončíme, stejně jako rozhlednu na vrcholu Špičáku,“ dodal Kasík. Areál v předchozích letech výrazně rozšířil své sjezdovky o 30 tisíc m2. Bez problémů si tady tak „střihnete“ i carvingový oblouk. Zainvestoval též do vyspělejší technologie úpravy svahů. Nové rolby zrychlily proces úpravy sjezdovek, jejich povrch pak vydrží v dobrém stavu delší dobu a i větší nápor sjezdařů. Za kvalitním lyžováním už se tak nemusí jezdit do blízkého příhraničí.

Přes rozsáhlé investice si Ski&Bike Špičák trvale drží cenovou úroveň nejlevnějšího TOP pětihvězdičkového střediska v ČR. Z nejvíce frekventovaných jízdenek stojí celodenní pro dospělého v hlavní lyžařské sezoně 560 a pro mládež 370 Kč. Rodinná celodenní pro dvě dospělé osoby a neomezený počet vlastních dětí 1270 Kč. Výrazné slevy dostanou lyžařské školní kurzy.

hory

Lyžařská škola na Špičáku se letos otevře už po 40. Tradiční a v ČR vůbec nejstarší výuka lyžování má k dispozici v sezoně každý den ty nejlepší instruktory v oblasti (výuku zajišťuje i v železnorudském areálu Nad Nádražím). Výukové kurzy začnou využívat i novou sjezdovku Spodní Šance, ale i nadále mají k dispozici svah s lyžařským hřištěm a pohyblivým kobercem pod hotelem Sirotek. „ Pro víkendové kurzy, které zahajujeme v lednu 2014, opět zajišťujeme dopravu z Plzně, Klatov, Domažlic, Nepomuka a případně dalších míst,“ říká vedoucí lyžařské školy Tereza Machová. Přihlásit se je možné i na www.spicak.cz 

Ski&Bike Špičák se ve spolupráci s horskou službou před lety stal propagátorem bezpečného skialpinismu.I nadále se tak stará o trasy a zázemí pro skialpinisty včetně půjčovny vybavení. O víkendech a svátcích areál posílí spoje skibusu, který pendluje zdarma mezi parkovišti v okolí (Kaskády,Špičácké sedlo).

hory

Na přelomu února a března 2014 se v areálu pojede Mistrovství ČR žáků.

Základní charakteristika lyžařského areálu Ski & Bike Špičák.  

Špičák letos premiérově nabídne traťové profily vhodné všem skupinám lyžařů a snowboardistů -  sportovní a freeriderové tratě včetně jízdy v boulích nebo ve snowparku, ale i rodinné lyžování a sjezdovky s optimálním sklonem pro děti a začátečníky. K dispozici i pohyblivý koberec a zábavní park. O 1200 osob za hodinu se zvedla celková přepravní kapacita vleků, což návštěvníci ocení i při večerním lyžování na sjezdovce Spodní Šance, kde nový vlek slouží. 

hory

O aktuálních klimatických a dalších podmínkách informují u nástupu na lanovku velké LED obrazovky. Zobrazují i záběry ze sjezdovek, vrcholu Špičáku a dalších videokamer. Obsluhovány jsou on-line obsluhou.

Ski&Bike Špičá :

 • 6 hlavních tratí, celková délka všech sjezdovek : 8,517 km
 • nejprudší sjezdovka v ČR – Šance, její nejstrmější část má maximální sklon 100 % (45°)
 • v celém areálu lze v současnosti zasněžovat 88 % (cca 7,5 km) sjezdovek
 • večerní lyžování za umělého osvětlení -  středa, pátek a sobota, nabízí nová sjezdovka Spodní Šance (od 18,30 hodin). Skupiny min.15 osob - objednat večerní lyžování i na kterýkoliv jiný den.
 • přepravu zajišťuje zejména čtyřsedačková lanovka (kapacita 2400 osob/hod., délka 1272 m)
 • 10 dalších vleků (např.kotva, tatrapoma, pohyblivý koberec) s celkovou kapacitou 7550 osob/hod.
 • nejproslulejší lyžařská škola v ČR – už od roku 1975, víkendové kurzypro děti od 6 let, ale i pro dospělé, zahajují 11. ledna 2014, doprava z řady měst Plzeňského kraje (Plzeň, Klatovy, Domažlice, Nepomuk). V případě nepříznivého počasí skvělé zázemí pro účastníky
 • instruktoři lyžování a snowboardingu pro individuální i skupinovou výuku k dispozici každý den po celou zimní sezonu
 • spolupráce s areálem Nad Nádražím. Lyžařská škola (celá zimní sezona) a hlídání dětí. Při zakoupení tří a vícedenního skipasu mají návštěvníci nárok na voucher na jednodenní skipas v partnerském skiareálu. Spojení mezi Špičákem a Nad Nádražím zajišťuje i vlak (5 min.)
 • kapacita parkovišť – přímo pod areálem (130 míst, 50% z parkovného dostanou lidé vráceno u pokladny lanovky). Kaskády (300 osobních aut a 50 autobusů, zcela zdarma) a na Špičáckém sedle.
 • skibus zdarma - o víkendech a svátcíchmezi parkovišti Kaskády a od Špičáckého sedla. Od zastávky u hotelu Sirotek na lyžích přiváděcí cestou až k pokladnám a vlekům.

Další služby

 • kamera u dojezdu sjezdovek -  obrázky pro pořady ČT, další kamery na vrcholu Špičáku a HD kamera u penzionu Vrbas - pohled na sjezdovky od hlavní silnice (záběry i na webu a Panoramě na ČT sport)
 • automatické zasílání aktuálních informací o počasí, stavu sjezdovek a akcích zaregistrovaným zájemcům
 •  pod sjezdovkou č. 1 pravidelně udržované 3,5 kilometrové okruhy pro klasiku i bruslení
 • vyznačené trasy pro skialpinisty na vrchol Špičáku
 • služby ski servisu, půjčovny lyží a snowboardů, vybavení pro skitouring (skialpinisty)
 • trvalé testovací centrum lyží K2, kde je několik desítek párů nejnovějších špičkových modelů carvingových, freestylových a freeridových lyží, možná i koupě
 • občerstvení přímo v areálu zajištěno dostatečně, včetně mobilního stánku na vrcholu Špičáku
 • v budově u pokladen místnost pro přebalování dětí
 • služba hlídání dětí od 3 let ve spolupracujícím areálu Nad Nádražím v Ž. Rudě
 • ubytování v kombinaci se slevami na skipasynabízí např. hotely Horizont, Bohemia, Špičák - zhruba 100 lůžek ve svých ubytovacích zařízeních přímo u sjezdovky
 • webové stránky Špičáku také umožňují online vyhledávání a objednání zdejších hotelů a penzionů                

Ceny vybraných jízdenek vleků v 5 hvězdičkových areálech (hlavní sezona 2013/14)

 tabulka

Jízdenka

(hlavní sezona 2013/14)

  DOSPĚLÍ    
Rokytnice nad Jizerou Herlíkovice - Bubákov Ještěd
Celodenní 590 580 590
týdenní (7denní) 3480

neuvádí

(6 dní ze 7 2840)

neuvádí (6 dní v sezóně 2660)
Sezónní 8500 7900 7900
             

Srovnání cen na Špičáku a ve vybraných areálech v zahraničí

přepočteno kurzem 1 Eur = 26,00 Kč, zaokrouhleno na celé Kč

Jízdenka (hlavní sezona 2013/14) Velký Javor Hochficht Fichtelberg

Jasná

(Nízké Tatry)

Špičák
celodenní dospělí 780 898 1196 910 560
celodenní děti (6 – 14 let) 572 546 988 650 370
Celodenní rodinná 2210 neuvádí 3640 1092 1270
Týdenní dospělí 3822 4368 3203 5278 2905
Týdenní děti (6 – 14 let) 2548 2496 2548 3692 1970
Týdenní rodina 10660 neuvádí 9412 neuvádí 6570

Poznámka: rodinná jízdenka na Velkém Javoru platí pro 2 dospělé a maximálně 2 děti do 14 let, na Špičáku počet dětí do 14 let není omezen

Reklama