Každé dítě je jiné... I o tom nám napsala ve svém příspěvku čtenářka Ema. A přidala k tomu také dvě fotografie.

Moc děkuju za skvělý příspěvek, milá Emo. Jen by mě zajímalo - ten kluk na plakátu je Váš syn? Přeju hezký den.


Skautka a model

Prý jsem byla v pubertě hodná. Zato teď si užívám se synem, je mu 14 a půl, anorexii jsme snad překonali, byl neskutečně nervózní a pořádkumilovný. Dennodenně buzeroval svou mladší sestru, ať si uklidí nepořádek ve společném pokoji. Když byl sám doma, pouklízel třeba kuchyň nebo obývák, načež jsem nemohla nic najít. Má dokonalý přehled ve všech éčkách a potravinových přísadách.

V posledním půlroce pomalu obrátil svou pozornost na značkové oblečení, blogy o módě a stylu, přelouskal životopisy známých návrhářů. Několikrát denně se převléká, radí mi, co (ne)nosit. Nikdy není spokojený se střihem kadeřnice, takže se začal stříhat sám. Doufám, že je to jen další fáze a ta příští nebude horší než předchozí dvě.

Dceřina začínající puberta je za odměnu, už od první třídy chodí do skautského oddílu. V posledním roce jezdí na víkendy a před týdnem se vrátila z tábora. Hledá si na netu kvalitní nože, čelovku, spacák. A v posledních dnech nemůže vystát novou reklamu na nejmenovaného mobilního operátora, jak prý mohli na jednoho aktéra navléct žlutý šátek a orlí pera? Pro zapálenou skautku něco tak nepochopitelného :)

em

em

Ema

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Jak komunikujete s puberťáky?

  • Máte doma puberťáka?
  • Dítě, nebo sourozence?
  • Jak spolu vycházíte?
  • Máte někdy pocit, že jste úplně mimo?
  • Pamatujete si na svou pubertu?
  • Máte pro nás ostatní nějakou užitečnou radu?

Napište mi, těším se na vaše příspěvky. Na jednu z vás čeká dárek, krásná kniha C. S. Lewise Letopisy NARNIE (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na redakční adresu redakce@zena-in.cz. Předem moc děkuju!

nar

Reklama