Dobrý den,
to není možné, jak to utíká, už to bude 16 let. Mně bylo tenkrát 9 let a ještě jsem to tak nevnímala.

Jen jsem na to koukala v televizi a snažila se pochopit, o co vlastně jde.

V mém životě byla tenkrát hlavním tématem škola a v té se pak děly veliké změny. Už jsme nechodili do Pionýra a nenosili červené šátky a modré košile a začali jsme se učit cizí jazyk jiný než ruštinu (a to německý jazyk).

A také jsem začala chodit do Skauta, bylo to o moc lepší a zábavnější.

My jsme totiž v tom Pionýru měli takovou učitelku, byla zarputilá komunistka a neměla moc ráda děti z rodin s náboženským vyznáním. Patřila jsem tam i já, ale mě si celkem oblíbila, snad i proto, že jsem se dobře učila. Ale moc se mi nelíbily její názory. A po té sametové revoluci se ty názory nějak začaly měnit. A ve Skautu byly děti převážně z katolických rodin.

A co se všechno změnilo? Tak určitě to, že můžeme cestovat, kam chceme a na trhu je plno zahraničních výrobků a každý může projevovat svůj názor.

Pamatuji si, jak začaly být v hračkářstvích třeba panenky Barbie, to byl hit!

Hned jsem ji samozřejmě také chtěla mít. Náhrávala jsem si na kazety i reklamy na ně. Bylo to něco jiného než naše velké české panenky. I když s odstupem času musím uznat, že ty naše české panenky byly o moc hezčí.

I mé dcerce se líbí více, má jich po mně hodně a hraje si s nimi raději.

Líbí se mi, jak to všechno teď je, jen musím připomenout nezaměstnanost. Té je čím dál více a lidé jsou rádi, když aspoň nějakou práci seženou. A nejhorší je to s prací s lidmi kolem padesátky.

To mě na téhle době moc mrzí.
Přeji hezký den.
Lucie    Lucie, děkujeme za příspěvek a posíláme za něj Pharmaton Activit - regenerační vitaminový přípravek. Barbínu nám přivezla jednou teta z Anglie a byly jsme z ní se sestrou úplně vyřízené. (Mimochodem - měla už tehdy ohýbací kolenní klouby! No nic...)

Co jste dělala 17. listopadu 1989?

Jak jste prožívala sametovou revoluci?

Co se pro Vás změnilo po listopadu 89?
Slavíte 17. listopad jako státní svátek?
Pište, možná na Vás čeká dáreček.

redakce@zena-in.cz

Reklama