Včera jsme díky Valentýnu hýřili barvami, dnes se pro změnu trochu uklidníme. I v interiéru. Co takhle inspirace skandinávským designem? Loftovými byty a příjemnou neutrální barevností?

Když se řekne Skandinávie, každý si vybaví nábytek nám dobře známé společnosti. Jedněmi tolik zatracované, druhými naopak velebené. Docela by mě zajímalo, kolik lidí, pohrdající jejím „papundeklovým“ nábytkem, tam tak rádo čerpá inspiraci a byt jím má zpola vybavený. Mám pocit, že tam je vždycky narváno.

Ale nábytek a interiéry, které vám chci dnes ukázat, jsou trochu z jiného těsta. Je v nich volnost, kreativita, vzduch a hlavě spousta světla. Ráda si kupuji knihy o interiérech z různých koutů světa. Líbí se mi ta inspirativní mnohotvárnost barev, stylů i materiálů. Je logické, že pro každou oblast je  typické něco jiného. Kde je teplo a hodně světla, tam dominují syté až zářivé barvy, spousta detailů, doplňků a dekorativních prvků. Interiéry voní kořením, dálkami a exotikou.

Čím více na sever, tím skromnější je vybavení i barevnost a klade se důraz hlavně na světlo. Abych se přiznala, je mi to nějak bližší.

A vám?

Foto: bellarose

Podívejte se na různé styly. Čtěte také:

 

Reklama