shutterstock-2197452203.jpg
Foto: Shutterstock

Během tohoto léta se stala trendem ve vlasovém stylingu scandi hairline neboli skandinávská vlasová linie. Jde o barvící techniku, která okamžitě rozjasní okraj vlasové linie kolem obličeje. Je světlejší a jasnější než zbytek vlasů a snaží se napodobit efekt připomínající slunce dopadající na vlasovou linii.

Technika zahrnuje výběr malé části vlasů o šířce asi 1,5 centimetru podél linie obličeje. Tato část je poté zpracována ručním zesvětlovačem, který se nechá působit asi pět minut. Aby bylo dosaženo hladkého prolnutí, je důležité, aby byla barva vlasové linie jen o jeden nebo dva odstíny světlejší než zbytek vašich vlasů. To zajišťuje přirozený vzhled.

shutterstock-1922411402.jpg
Foto: Shutterstock

Tento trend rozhodně doma nezkoušejte sami, protože by se to nemuselo povést. Rozhodně si naplánujte schůzku v salonu a požádejte o pomoc profesionála.

Skandinávská linie je vhodná zejména pro blondýnky s melírovanými vlasy, které chtějí svou zářivou blond posunout na další úroveň. Každý si však může upravit vzhled vlasové linie podle barvy vlasů a odstínu pleti. Skandinávské linie lze tedy dosáhnout i na červených, hnědých a tmavších vlasech.

Na brunetkách může světlejší hnědá linie vlasů hezky orámovat obličej a opticky ho zvětšit a zjemnit. Jahodová blond zase může vypadat pěkně na zrzkách. Lidé s tmavšími vlasy mohou zkusit karamelové nebo čokoládové odstíny pro přirozeně sluncem políbené rámování obličeje.

Zdroje: Real Simple, New Beauty, Allure

Reklama