Když se stane zahrada závislostí... i tak by se dala nazvat fotografie čtenářky Myše, kterou zaslala k dnešnímu zahradnímu tématu...

Zahradničení se stalo vášní pro čtenářku Myše. K dnešnímu tématu zaslala snímek své skalky...


Jo zahrada - to je moje.
Jakmile přijdu z práce (z kanceláře) domů, převlíkám se do tepláků a spěchám se „hrabat v hlíně“.
Se záhony to moc nepřeháním, mrkev nepěstuji, já jsem na kytičky. Na fotce je pohled na květinový záhonek a skalku, kde se dobře daří modrým zvonkům, rozchodníkům a ta borovice je jen na doplnění. Na záhonu se o prostor k životu perou růže se stračkami, mákem východním, řebříčkem a hlavně - plevelem :-)
Z druhé strany statečně bojuje o prostor udatna s klasickou mátou peprnou (no jo, mochito...)popínavými růžemi a přísavníkem přisátým na domě. Vzadu je vidět živý plot z polodivokých keřů a výhled na pole a les...

skalka

Myše

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 17. května 2011: Vyfoťte svou zahrádku

Všechno kvete, pučí, bzučí a zpívá - je tu květen a v zahradách nastalo to nejbarevnější období.

  • Pochlubte se svou zahrádkou a vyfoťte ji!

Ano, ano, vyfotografujte k dnešnímu tématu svoji zahrádku a pošlete mi ten obrázek v elektronické podobě do redakce. A pozor! Chci jen jeden obrázek - ten nejkrásnější pohled na vaši zahrádku. K obrázku mi připište, co přesně na něm je a proč se vám tenhle pohled tolik líbí. To všechno zašlete na redakční e-mail 17. května 2011 do 15.00 hodin.

Nejkrásnější zahrádku ocením malým dárkem, totiž knížkami Zahradničení s měsícem od Reginy Engelkeové a Velká kniha o bylinkách od Jekky Mcvicarové z (oba tituly vydal Knižní klub).

zahradniceni bylinky