Název tématu na mě až tak moc nesedí. Na opravdu tajné a nenaplněné lásky si asi už nepamatuju, nebo snad ani nebyly. Tajné vztahy mě potkaly v podstatě dva.

O prvním můžu mluvit otevřeněji, protože začal více něž před 30 lety - a v podstatě asi neskončil, jen tvrdě spí. Pámbuzaplať. Byla to moje první láska, nádherný kluk, ze kterého jsem šla ždycky do kolen. Přitažlivost jak jsem později zjistila skutečně oboustranná a tak silná, že i když jsme se setkali kdykoli potom, pokud to jen trochu bylo schůdné, skončilo to - asi víte jak. Proč jsme spolu nezůstali? Nevydržela bych s ním žít, to jsem pochopila a obrečela asi po roce naší známosti, kdy jsme se rozešli. Nezodpovědný, kamarádi na prvním místě, ... i když v podstatě rovný a férový kluk.

Asi před 12 lety se musel naštěstí odstěhovat hodně daleko. Před několika lety jsme se viděli a já jsem zjistila, že už mě až tolik nepřitehuje. Sláva! Oba máme vynikající manželství a já nejsem schopná si vysvětlit, proč to mezi náma nedokázalo přestat. Asi proto, že jsem nikdy nenašla vhodnou odpověď na odzbrojující dotaz:" A proč bychom spolu měli najednou přestat spát? Vždyť se známe tak dlouho..." Jak jsme to dokázali tak dlouho utajit?

Prostě jsme se skutečně nevyhledávali, spíš bych řekla, že jsme se báli potkat. Aspoň já teda jo. Druhá tajná láska-neláska je natolik čerstvá, že ji když dovolíte nechám skoro tajnou. Dovedla mě za těch pár let ke změně vizáže výrazně k lepšímu, jak si všímají kolem. Svádím to na to i ono a zatím to prochází.

Další podobnost je v tom, že se nevídáme příliš často, je to spíš takové osvěžení toho spořádaného skvělého života, co máme oba doma. A já prostě nedokážu odolat, i když doma mám víc než všecko. Asi jsem hodně neskromná, mívám pocit viny... Ale co já vím, třeba se podruhé nenarodím. A třeba mám parůžky, že sotva projdu vratama. Tohle jsem nikdy neřešila. Pro mě a asi i manžela je důležité nedělat veřejnou ostudu a přijít zase domů, do pohody, smát se, milovat, dělat zázemí dětem. A každý den děkovat osudu nebo jiné vyšší moci, že mi dopřává plnými hrstmi. Přála bych to vám všem.

Sixty

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

A jaká je či byla vaše tajná láska?

redakce@zena-in.cz

Reklama