A už se zase skloňuje světová móda ve všech pádech. Prestižní přehlídka Milán jaro 2008 přinesla nejen řadu úžasných modelů, ale i kampaň proti anorexii. Značka Elena Miro přišla s modely až do velikosti 40 (modelky běžně oblékají velikosti 36). Modely XXL nesly podtitul „Každá žena září“. V Miláně už letos značkovou módu předvádějí nejen vyhublé modelky, ale i ženy plnějších tvarů. Pomohla tomu nová pravidla, která pro účast na módních přehlídkách vydal Milán. Modelky musejí mít lékařské potvrzení a pro londýnský týden módy, který předcházel milánskému, už bylo vydáno doporučení, aby modelky předkládaly zdravotní osvědčení a aby byly starší šestnácti let.

 

Na přehlídkovém mole jsou k vidění nejen gazelí topmodelky, například Naomi Campbellová.

 

Až do soboty čeká milovníky módy v Miláně téměř stovka velkých přehlídek. Jarní modely ukáže Giorgio Armani nebo značky Blumarine, Missoni či Moschino.

 

V prvních dnech milánského týdne módy představil svoji kolekci dámských oděvů na jaro/léto 2008 Giorgio Armani, jehož modely jsou prodchnuty středomořskou nonšalancí.

Dlouhé volně vlající vlasy modelek spoutaly jemné síťované pokrývky hlavy; večerní šaty s dekoltem skoro až do pasu doplňovaly lehké štoly zdobené třásněmi, splývající volně z ramenou a vlnící se v rytmu chůze.

 

Britský návrhář Burberry nabídl kolekci udělanou výhradně z plizovaných materiálů, volánů a doplňků, které postavu nezatěžují. Od výstřední návrhářky Vivienne Westwoodové mohli návštěvníci spatřit celou její kariéru v retrospektivní přehlídce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj: www.denik.cz, www.onaidnes.cz, www.ct24.cz