Další pisatelka s nickem sisinapipi, ta nevynechá jarní úklid ani jeden rok. A vezme to pěkně z gruntu, včetně zahrádky. Pilná včelička...

Dobrý den milá redakce.
S příchodem jara kdy už sních mizí, pupence se nalévají je čas vrhnout se na jarní úklid, který nevynechám ani jeden rok. Je to  stejné jako jarní přezouvání pneumatik, který se dělá každoročně.
Po tom vánočním už je to zdaleka dlouho,šuplíky už se za tu dobu opět naplnily starými účty a zbytečnými papírky. Skleničky z kuchyňské linky nejdou lehce vytáhnout, protože jsou přilepené, pod sedačkou skryté drobky. A když sluníčko vykoukne a odhalí takovou špínu na oknech, to se nedá jen tak přehlídnou. To přichází na řadu pomocníci,vysavač a saponáty,kbelíky a prachovky.
Pečlivě si úklid naplánuji, většinou se jedná o celý víkend. Necitím se dobře pokuď žiju v nepořádku a chaosu. Jarní úklid mi dává přiležitost uklidit  nejen ve svém obydlí ale částečně i v duši.
Amok úklidu mne ale přepadne v jakém koliv ročním období. Třídím,vyhazuji však to všichni známe. Občas se mi podaří přemluvit mého drahého a on cca co 2 roky vymaluje.

Když už je domácnost fifty,fifty vše voní čistotou nábytek se leskne a z oken jde vidět na dvůr. Teď přichází na řadu  další jarní úklid a to na zahrádce. Když mi dovolí počasí, je třeba pokračovat v úklidu a údržbě tam. Prostříhám keře,živé ploty odstraním zaschlé stonky rostlin.Vymetu loňské listí ze záhonu.

Odmala jsem byla vedena k čistotě, musela jsem si sama uklízet pokojík, pomývat nádobí a vynášet koš.Občas si naplánuji i jarní detox.
Letos jsem se rozhodla pro javorovou pročisťující limonádu.( Pročistí vám ledviny a trávící trakt, zlepší kvalitu krve, odplaví usazeniny z cév i kloubů, z těla vyplaví škodliviny). A nezapomeňte!! Jaro je nejlepší afrodiziakum a životabudič.

sisinapipi

pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Jé, a nemohla byste nám poslat recept na tu limonádu? Abychom se probraly i my ostatní, které tak pilné nejsme :)
Děkuji, že jste napsala, pěkný příspěvek.
Přeji krásný, jarní den
Saša

Téma dne: Jarní úklid

Co si představujete pod pojmem jarní úklid?

  • Práci na zahradě?
  • Mytí oken, malování, komplet vygruntovaný byt,
    nebo také nic?
  • A jak vlastně taková forma jarního úklidu podle vás vypadá?
  • Dodržovaly tento „zvyk“ vaše maminky a babičky?
  • Jak se jarní gruntování dodržovalo ve vašem dětství?
  • Odnesly jste si tento „zvyk“ i do vašich domácností?

Pište vy, které pečlivě uklízíte i vy, kterým je to de facto jedno, a uklidí, až se jim prostě chce.

pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jedna z pisatelek obdrží „úklidový balíček“ :)

darek

 

 

Reklama