klobrc

K dnešnímu tématu mě inspirovala dovolená u moře. Klobouk nesmí chybět v mé výbavě z mnoha důvodů: Chrání vlasy, oči a ještě k tomu je slušivým doplňkem, který dodá vašemu vzhledu šmrnc. S kloboukem budete vypadat vždy upraveně a šik, i když jste nestihla make-up.

Jako bych zaslechla ten povědomý šum ve vašich řadách: Už s tím zase otravuje? Mně klobouky nesluší, vypadám v nich příšerně, a i kdyby ne, nemám odvahu v nich chodit. To jsou nejčastější argumenty, které často slýchám. Ale já se nevzdávám. Jsem totiž přesvědčena o tom, že není žena, které by klobouk neslušel. Problém je jen ve vašem pocitu. Nechce se vám hledat a zkoušet, protože to většinou vzdáte s prvním pokusem. A přitom by stačilo nechat si poradit. Možná je zakopaný pes v nesprávném výběru vhodného tvaru, v nezvyku umět si klobouk správně nasadit a získat sebevědomí v něm vyrazit. Že je toho na vás příliš?

Nebojte se, seberte odvahu a kamarádku a jděte se bavit. Předtím si zajděte třeba na skleničku vína, abyste se trochu odvázaly. Chcete-li mít větší klid, zamiřte do obchodního centra. Tam si vyberte pár kousků a „zalezte“ s nimi do kabinky. Zkoušejte, blbněte, smějte se a třeba zase odejděte, protože vás nikdo nebude do ničeho nutit.

Pokud chcete poradit, najděte si malý obchod, kde jsou většinou zkušené prodavačky, které mají to správné oko.

Zrovna včera jsem na jeden takový narazila a byla jsem jako v Jiříkově vidění. Majitelky samy kloboučky (ale i bižuterii, a spoustu dalších doplňků) vyrábí a navíc jsou nesmírně laskavé, sympaticky „ukecané“ a samá legrace. Pochází totiž z Chorvatska a tak mají ten správný temperament a zdravě ženský pohled na módu. Domluvila jsem si s nimi rozhovor a už se na ně moc těším.

Vyzkoušela jsem si pár háčkovaných bavlněných kloboučků a nevěděla, který si vybrat.

A to mám doma už pěknou sbírku. Vzhledem ke své výšce si vybírám raději menší krempy, ale vy, ženy vyšší a sošnější, se vůbec nemusíte bát pořádných širáků. Poslední dobou letí zvlněné krempy jako ze sedmdesátých let.

Mladším ročníkům budou vyhovovat spíš kloboučky pánského typu a drobným ženuškám zase hučky ve stylu 20. let, které nikdy nevyjdou z módy.

Na jaký byste si troufla vy? Přesvědčila jsem vás a vyrazíte pro nějaký klobouk? Držím vám palce při výběru. Až si jednou klobouky oblíbíte, už se jich nevzdáte, věřte mi.

Čtěte také:

Reklama